NORAH JONES „Come Away With Me”. 20th Anniversary Super Deluxe Edition

Już 29 kwietnia do sklepów trafi rocznicowa edycja płyty „Come Away With Me” NORAH JONES.

Oprócz zremasterowanego albumu dostaniemy także do ręki nagrania demo z pierwszej sesji oraz nagrania z sesji, którą Norah nagrała w Allaire Studios z producentem Craigiem Streetem, zanim o produkowanie albumu został poproszony Arif Mardin. Przypomnijmy, że nagrany analogowo „Come Away With Me” jest jednym z  ulubionych albumów używanych do testowania urządzeń audio.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

20 lat temu, 26 lutego 2002, wytwórnia Blue Note wydała trudny do skategoryzowania album nieznanej 22-letniej piosenkarki, autorki tekstów i pianistki. Come Away With Me, debiutancki album Norah Jones, oczarował świat i stopniowo urósł do rangi globalnego fenomenu, osiągając #1 w 20 krajach, sprzedających się w prawie 30 milionach egzemplarzy i otrzymując w roku 2003 aż osiem nagród GRAMMY, w tym za „Album roku”, „Płytę roku”, „Piosenkę roku” i w kategorii „Najlepszy nowy artysta”.

29 kwietnia ukaże się reedycja tej płyty Come Away With Me: 20th Anniversary Super Deluxe Edition, na której znajdą się aż 44 utwory. Dzięki temu, po raz pierwszy, będzie można prześledzić dość złożoną historię powstania tego klasycznego dzisiaj albumu. Niestety nie ujawniono, czy remaster dokonany został cyfrowo, czy analogowo – płyta zarejestrowana została analogowo.

Oprócz remasteru oryginalnego wydawnictwa, które zostało wyprodukowane przez Arifa Mardina, Super Deluxe Edition przyniesie także 22 poprzednio niepublikowane utwory, w tym oryginalne dema, które przesłała Norah do Blue Note, kompletne dema z pierwszej sesji, które nagrała tuż po tym, jak podpisała kontrakt z Blue Note, a także pierwszą wersję albumu, którą Norah zarejestrowała w Allaire Studia z producentem Craigiem Streetem, a których większość nigdy nie była wcześniej wydana.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

20th Anniversary Super Deluxe Edition zostanie wydana w postaci plików oraz fizycznych płyt jako zestaw 4 krążków winylowych i zestaw 3 płyt CD. Obydwie te wersje otrzymamy z obszerną książeczką, w której miejsce znalazły nowe wpisy autorstwa Norah Jones i rzadkie zdjęcia z sesji. Można będzie również kupić pojedyncze wersje LP i CD z samy, zremasterowanym, albumem. Dołączona zostanie do nich nigdy wcześniej nie wydana, alternatywna wersja utworu Come Away With Me z The Allaire Sessions.

www.BLUENOTE.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne