Pianohooligan zapowiada nową płytę „Critique of Swing in Two Parts”

Utworem o tytule „Two”, Pianohooligan, czyli Piotr Orzechowski, zapowiada swoją czwartą płytę.

Album „Critique of Swing in Two Parts” ukaże się w sklepach i na platformach streamingowych 25 kwietnia. Podzielony na dwie ścieżki materiał będzie kolejnym – jak mówi wydawca, Warner Music Poland – „dźwiękowym manifestem” Pianohooligana po trylogii wydawniczej dla Decca Classics („Experiment: Penderecki”, „15 Studies For The Oberek” i „24 Preludes & Improvisations”).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W piątek, 12 kwietnia miała miejsce premiera singla Two o którym wydawca mówi: „To krótki passus z jej pełnej wersji, reprezentującej na płycie bardziej dynamiczne i intensywne uniwersum, mocno kontrastujące z refleksyjną częścią One.

Dalej czytamy:

Całe Critique of Swing jest zagadkowe, zaskakując oszczędnością formy i bardzo osobistym, frapującym brzmieniem. Singiel, eksplorując drugą z prezentowanych na albumie skrajności, jest jakby żywym ułamkiem większej całości, przywodząc na myśl potoczysty, beztroski lot. Wariacyjna forma dyptyku Orzechowskiego ma zadawać pytanie o rolę i nieuchwytną naturę swingu, kwestionując jego dotychczasowe, potoczne znaczenie.
Pianohooligan poszukał intuicyjnego, naturalnego, uniwersalnego pierwiastka, który jest wszędzie – napisał ceniony dziennikarz radiowy, Piotr Metz w liner notes albumu. – Autentyczny, niezaplanowany, ludzki element, który pozwala na zupełnie inny, niejako metafizyczny sposób przeżywania muzyki.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Pianista zaprezentuje najnowszy program w dniu premiery płyty Critique of Swing25 kwietnia, podczas koncertu specjalnego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie w ramach cyklu Jazz.PL.

Album powstał w koprodukcji z Narodowym Centrum Kultury.

WARNERMUSIC.pl

Poprzednie

Następne