Billie Eilish „Hit Me Hard And Soft” ⸜ trzeci album artystki w japońskiej wersji na CD i LP

17 maja tego roku będzie miała miejsce premiera trzeciego w karierze Billie Eilish albumu, zatytułowanego „Hit Me Hard And Soft”.

Jak zwykle dostępny jest on na krążku CD i LP, ten ostatni w wielu kolorach. ale i na kasecie magnetofonowej. Co więcej jest też japońska wersja na CD i LP, obydwie dostępne w sklepie internetowym → CD JAPAN.

» Billie Eilish w HIGH FIDELITY:
  • FELIETON: „Jesień formatu Compact Disc, albo słów kilka o Billie Eilish i jej płycie mini LP 7-inch Compact Disc”, czytaj → TUTAJ
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ zdj. William Drumm/mat. prasowe

Trzeci album Billie Eilish, Hit Me Hard And Soft, wydany przez Darkroom/Interscope Records, to – jak czytamy w materiałach wydawcy – „najbardziej odważny z dotychczasowych albumów artystki”:

Zróżnicowana i zarazem spójna kolekcja piosenek – idealnie słuchać wydawnictwa w całości, od początku do końca. Album ma dokładnie taki efekt, jaki zapowiedziano w tytule: uderza mocno i delikatnie. Dotyczy to warstwy tekstowej i muzycznej. Wydawnictwo przełamuje bariery gatunkowe i przy okazji przeciwstawia się trendom.

Billie napisała, nagrała i wyprodukowała album wspólnie ze swoim bratem i jedynym współpracownikiem, FINNEASEM, w rodzinnym Los Angeles. Album jest następcą dwóch krążków – When We All Fall Asleep, Where Do We Go? oraz Happier Than Ever.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Eilish jakiś czas temu trafiła na pierwsze strony gazet, mówiąc, że jest „marnotrawstwem” wydawanie przez artystów licznych fizycznych edycji swoich albumów. Mimo to sama robi podobnie. Aby jednak zminimalizować węglowy ślad wszystkie fizyczne edycje będą wykorzystywać „materiały w 100% nadające się do recyklingu”. W komunikacie prasowym zauważono, że jest to część jej „ciągłych wysiłków na rzecz minimalizacji odpadów i walki ze zmianami klimatycznymi”.

Wydawca informuje, że płyta winylowa została wykonana w 100% z czarnego winylu pochodzącego z recyklingu, czyli, dodajmy, nie należy spodziewać się równie wysokiej jakości dźwięku, jak z winylu „virgin”. Wszystkie opakowania winylowe wykonane są z certyfikowanego papieru/tektury FSC pochodzącego w 100% z odpadów pokonsumenckich i włókien przedkonsumenckich pochodzących z recyklingu. Zastosowany tusz to surowy lakier dyspersyjny pochodzenia roślinnego i wodnego. Zamiast folii termokurczliwej zastosowano materiały pochodzące w 100% z recyklingu i nadające się do ponownego użycia. Do wysyłki wszystkie gotowe towary są pakowane i wysyłane do magazynów w pudełkach wysyłkowych w 93% pochodzących z recyklingu i w 100% nadających się do recyklingu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Oprócz płyt wydawca oferuje również podkoszulki i bluzy z nadrukowaną okładką, plakatem lub samym tytułem. Niestety Japończycy tym razem nie przygotowali specjalnego wydania CD, jest za to klasyczne. 

W tekście umieszczono link afiliacyjny do sklepu CD JAPAN.

INTERSCOPE.com

tekst red./mat. praswowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne