Lang Lang otrzymał swoją własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame

Lang Lang będzie pierwszym azjatyckim pianistą, który otrzymał swoją własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame .

Trwającej właśnie trasie koncertowej pianisty po USA, towarzyszą działanie promocyjne zawiązane z nowym albumem. 29 kwietnia Lang Lang i Gina Alice wystąpią w „The Tonight Show” z Jimmym Fallonem. Wykonają tam utwory z nowego albumu „Karnawał zwierząt Camille’a Saint-Saensa. 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Lang Lang i Gina Alice

Artysta o nowym albumie mówi:

Praca nad tym albumem była ekscytującą podróżą przez muzyczny świat Camille Saint-Saënsa. Wielu z nas pamięta z dzieciństwa jego słynny Karnawał zwierząt, a ja czułem się cudownie, mogąc nagrać tę suitę z moją żoną, Giną Alice. Wierzę, że II koncert fortepianowy Saint-Saënsa to wspaniałe, ale wciąż niedoceniane arcydzieło romantyczne. Odkrywanie go z bajecznie brzmiącą Gewandhausorchester i Andrisem Nelsonsem otworzyło przede mną nowe horyzonty.
Oprócz kultowych dzieł Saint-Saënsa, Ravela, Debussy’ego i Fauré, udało mi się bliżej zapoznać z muzyką niektórych francuskich kompozytorek. Dla potrzeb tego nagrania odkryłem więc kilka muzycznych skarbów, którymi z radością  podzielę się ze słuchaczami.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Pięć tygodni od premiery albumu streaming tych nagrań osiągnął poziom 18,7 miliona, przy czym średnie tygodniowe ilości odsłuchów w Apple Music i Amazon są obecnie takie same. Album dotarł też do pierwszego miejsca listy German Classical Monthly. 

Nowy album Lang Langa “Saint-Saens” ukazał się 1 marca. Lista repertuarowa zawiera słynny Karnawał zwierząt i drugi koncert fortepianowy Saint-Saensa, oba utwory nagrane z orkiestrą Gewandhaus pod dyrekcją Andrisa Nelsonsa. Lang Langowi w nagraniu Karnawału zwierząt oraz Petite Suite CD 71a Debussy’ego towarzyszy Gina Alice.

Album zawiera również kilkanaście utworów na fortepian solo, takich jak Pavane pour une infante défunte Ravela, czy In Paradisum i Pavane Faurégo, a także ciekawy wybór kilku utworów francuskich kompozytorek: Germaine Tailleferre, Lili Boulanger, Louise Farrenc, Charlotte Sohy i Mélanie-Helene Bonis.

Album dostępny jest na podwójnej płycie CD, podwójnym winylu – zarówno w wersji czarnej, jak i przezroczystej. Na stronie wydawcy można również kupić wersję CD z autografem artysty. Dodajmy, że w Japonii krążek ukazał się w postaci płyty hi-res CD, czyli UHQCD x MQA-CD.

www.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

UNIVERSALMUSIC.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe/Olaf Heine

«●»

Poprzednie

Następne