Gustav Mahler, „Symphony no. 9 (1910)”. Nowa płyta TACET Musikproduktion

P

rowadzone przez Andreasa Spreera wydawnictwo TACET Musikproduktion przygotowało płytę z „Symfonią No. 9” Gustava Mahlera w wykonaniu orkiestry Concerto Budapest i Andrása Kellera.

Płyta została nagrana z wykorzystaniem mikrofonów lampowych, stąd na jej okładce znajdziemy napis: „Inspiring Tube Sound”.

W komunikacie prasowym czytamy:

To nie dziewiąta 5., ale już piąta z kolei 9. symfonia Andrása Kellera z Concerto Budapest wydana przez TACET! Po Brucknerze, Dvořáku, Szostakowiczu i Schubercie teraz Mahler. Imponujące świadectwo skali tej niezwykłej orkiestry i jej wyjątkowego dyrygenta.
Z pewnością istnieje niezliczona ilość innych nagrań, również bardzo dobrych, ostatnich ukończonych symfonii wielkich kompozytorów. Uważam jednak, że interpretacje Kellera, przy jego precyzyjnych środkach wyrazu, mogą konkurować z każdą, nawet najbardziej znaną wersją. Nagrania tego repertuaru w TACET Real Surround Sound to zupełna nowość. Wydobywają na światło dzienne ukryte wcześniej piękne detale i umieszczają słuchacza w samym środku muzyki. Pozwala to również usłyszeć te utwory w zupełnie nowy sposób.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

GUSTAV MAHLER

Symphony no. 9 (1910)

wyk. Concerto Budapest, András Keller

Nośnik: SACD/CD ⸜ stereo + multichannel (TT: 79:04)

Seria: „Inspiring Tube Sound”

Wywiad z panem Andreasem Spreerem w „High Fidelity” do przeczytania → TUTAJ.

www.TACET.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne