MARTINA BERTONI „Hypnagogia”. LP, kaseta, pliki

Wiolonczelistka i artystka elektroniczna Martina Bertoni powraca ze swoim drugim albumem dla Karlrecords: „Hypnagogia”.

Na albumie znajdziemy sześć nowych, mistrzowsko wykonanych utworów łączących eksperymentalny ambient, drone i nowoczesne kompozycje.

Album dostępny jest pod linkiem:

KARLRECORDS.bandcamp.com

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Martina Bertoni zaczęła grać na wiolonczeli w bardzo młodym wieku. Wykształcona klasycznie, jej kariera rozwinęła się wokół muzyki eksperymentalnej i filmowej, a jej wiolonczela pojawiła się na wielu płytach, utworach i ścieżkach dźwiękowych do filmów i seriali. Po dwóch EP-kach i debiucie pełnometrażowym All The Ghosts Are Gone (2020), Bertoni dołączyła do „stajni” Karlrecords, gdzie w styczniu 2021 roku ukazała się płyta Music For Empty Flats.

Wydawca pisze:

Na swoim nowym albumie Hypnagogia Martina Bertoni kontynuuje badanie dźwiękowych możliwości swojej wiolonczeli, której używa jako głównego źródła do kompozycji i przetwarzania dźwięku poprzez pogłosy, sprzężenia zwrotne i częstotliwości sub-basowe, tworząc w ten sposób dźwiękowe rzeźby, o bogatej atmosferze, zasilane przez ambient na równi z drone i współczesną kompozycją.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sama Bertoni mówi:

Sześć utworów składających się na Hypnagogię zostało napisanych w 2021 roku i częściowo zainspirowanych lekturą książki Stanisława Lema Solaris. Tytuł odnosi się do przejściowego stanu świadomości z czuwania do snu, podczas którego można doświadczyć zmysłowych halucynacji i świadomego śnienia oraz może dotrzeć do nietkniętych struktur podświadomości. Hypnagogia przedstawia wyimaginowaną kosmiczną podróż Jaźni, która kończy się rozbiciem w oślepiającym słońcu.

Płyta MARTINY BERTONI Hypnagogia dostępna jest na 180-gramowej płycie LP, kasecie magnetofonowej oraz w postaci plików.

KARLRECORDS.bandcamp.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne