Musical Fidelity Nu-Vista PRE, PAS & PAM. Nowa topowa elektronika

Brytyjska firma Musical Fidelity wprowadza do sprzedaży topowy system wzmacniający Nu-Vista, na który składają się przedwzmacniacz PRE, stereofoniczny wzmacniacz mocy PAS oraz monobloki PAM.

Musical Fidelity, obecnie należąca do Heinza Lichteneggera z Pro-Ject Audio Systems, mówi że wzmacniacz stereofoniczny bazuje na poprawionym układzie wzmacniacza Titan , a monobloki na bazie wzmacniacza Nu-Vista 800. Cały tor wzmocnienia, aż do kolumn, ma postać zbalansowaną, a każde z urządzeń posiada osobny zewnętrzny zasilacz. Jak w mailu informuje Heinz Lichtenegger, opracowanie tych urządzeń kosztowało niemal 1 milion euro (!).

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nazwa Nu-Vista odnosi się do lamp tego typu, za pomocą których Musical Fidelity konstruuje od lat swoje urządzenia. Jak czytamy w materiałach prasowych:

Technika ta została wynaleziona w latach 50. XX wieku, aby rozwiązać wiele niedociągnięć konwencjonalnych lamp. W przeciwieństwie do nich, lampy Nuvistor oferują wysoką niezawodność, niski poziom mikrofonowania, niski poziom szumów, spójność między partiami, niewielkie rozmiary, stosunkowo niskie zużycie energii i świetne parametry techniczne.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nu-Vista PRE to tradycyjny w pełni analogowy przedwzmacniacz z 12 wejściami – sześcioma zbalansowanymi XLR i sześcioma niezbalansowanymi RCA – których sygnały audio są kierowane przez zbalansowany, lampowy układ z Nuvistorami 6S51N, precyzyjny, dyskretny tłumik i stopień wyjściowy pracujący w klasie A. Wyjścia – zbalansowane XLR lub niezbalansowane RCA. Przedwzmacniacz wysteruje dowolny wzmacniacz, ponieważ – jak donosi producent – układy wyjściowe mają moc 50 W. Całość otrzymała aluminiową obudowę, która powoduje, że urządzenie waży 22 kg. Pasujący do przedwzmacniacza zasilacz zewnętrzny ma podobną obudowę i dodaje kolejne 24 kg do wagi całości.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Podobną obudowę otrzymały wzmacniacze. Nu-Vista PAS oferuje moc wyjściową na poziomie 300 W na kanał przy 8 omach, 500 W na kanał przy 4 omach i 1000 W na kanał przy 2 omach. Pierwsze 5 W oddawane jest w klasie A. Stosunek sygnału do szumu ma być lepszy niż 108 dB. Podobnie jak PRE, PAS jest wyposażony we własny zasilacz zewnętrzny o podobnej wielkości. Jeśli wymagamy jeszcze wyższych mocy, możemy sięgnąć po parę monobloków Nu-Vista PAM – każdy z własnym zewnętrznym zasilaczem. Otrzymamy wówczas 600 W na kanał przy 8 omach, 1000 W na kanał przy 4 omach i 1500 W na kanał przy 2 omach plus współczynnik tłumienia 180. Każdy PAM waży 27 kg, a zasilacz dodaje do tej wagi 40 kg.

Ceny
  • NU-VISTA PRE + PSU: €22 000
  • NU-VISTA PAS + PSU: €24 000
  • NU-VISTA PAM + PSU: €22 000/szt.

www.MUSICALFIDELITY.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne