Bob Dylan „The Complete Budokan 1978” & Acoustic Revive

16 listopada miała miejsce premiera zremasterowanej na nowo płyty Boba Dylana „The Complete Budokan 1978”.

Odpowiedzialne za nią wytwórnie Columbia Recordings i Legacy Recordings, dział katalogów Sony Music Entertainment, podeszły do sprawy bardzo poważnie i nie tyle, że zremasterowały ten materiał, co go na nowo zremiksowały z oryginalnych 24-kanałowych taśm analogowych, obchodząc w ten sposób 45. rocznicę pierwszych koncertów Boba Dylana w Japonii. Po raz pierwszy oryginalny materiał ukazał się w 1978 roku w Japonii, a rok później na całym świecie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wiele osób zaangażowanych w oryginalny album Bob Dylan at Budokan połączyło siły, aby nowe wydawnictwo doszło do skutku. Inżynier odpowiedzialny za nagranie z 1978 roku pracował nad nowym remiksem z 2023 roku pod nadzorem Heckela Sugano, ówczesnego menedżera CBS Sony opiekującym się Bobem Dylanem w Japonii.  Główny inżynier Tom Suzuki mówi:

Miksowaliśmy tę płytę, mając na uwadze słowo kluczowe „pasja”. Rezultatem jest miks, który przewyższa oryginalne wydanie z 1978 roku, zapewniając ostrzejszy i wyraźniejszy dźwięk, w którym każdy instrument i głos Boba Dylana są wyraźnie słyszalne.

Zestaw Deluxe Box Set z 4 płytami CD i 8 LP dostępny jest jedynie w Japonii. Zawiera on dwa kompletne występy z tokijskiej Nippon Budokan Hall (28 lutego i 1 marca 1978) zawierające 58 utworów, z których 36 to wcześniej niepublikowane utwory. Na dwóch krążkach LP „Highlight Edition”, dostępnych na całym świecie, zamieszczono 16 wybranych, niepublikowanych występów.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

I teraz najciekawsze: oryginalne taśmy znajdują się w archiwach Columbia Records w Japonii i to tam wykonano remiks. Przy pracy nad nim wykorzystano kable, system zasilania oraz akcesoria firmy ACOUSTIC REVIVE! W ten sposób audiofilskie rozwiązania po raz pierwszy znalazły zastosowanie przy materiale muzycznym z głównego nurtu rozpowszechnianym przez tak dużą wytwórnię. Gratulacje!

www.COLUMBIARECORDS.com

ACOUSTICREVIVE.jp

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne