Mutec REF10 Nano. Referencyjny zegar główny 10 MHz

Niemiecka firma Mutec wprowadziła na rynek kompaktową wersję zegara REF10 – REF10 Nano.

REF10 NANO może być bezpośrednio podłączony do maksymalnie czterech urządzeń kompatybilnych z częstotliwością 10 MHz. Jak pisze polski dystrybutor, firma Audiofast, „idealnymi partnerami” dla REF 10 NANO są: przetworniki cyfrowo-analogowe, przełączniki sieciowe, re-clockery, generatory zegara, odtwarzacze CD, serwery lub streamery.

Christian Peters, dyrektor generalny MUTEC, mówi:

REF10 NANO odpowiada na wiele próśb naszych klientów i partnerów handlowych, którzy oczekiwali generatora zegara referencyjnego 10 MHz firmy MUTEC w jak najniższej cenie. REF10 NANO koncentruje się na podstawowych funkcjach w kompaktowym formacie i niemal osiąga jakość uznanego modelu REF10, co zostało potwierdzone przez wielu użytkowników i krytyków, ale kosztuje aż o połowę mniej. Oferuje on bardzo atrakcyjne „wejście” w świat audiofilskiego taktowania. Jesteśmy przekonani, że REF10 NANO jest właściwym produktem w obecnej sytuacji rynkowej.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Po co w ogóle zegar główny? Korzystanie z referencyjnego zegara głównego może znacznie poprawić dźwięk systemu opartego na cyfrowych źródłach sygnału. Dotyczy to zarówno systemów audiofilskich, jak i inżynierów masteringowych i nagraniowych działających w profesjonalnym środowisku studia. Jak mówi producent, włączenie REF10 NANO do cyfrowego systemu audio „skutkuje wyższą przejrzystością, wyraźniej zdefiniowanym basem, ciemniejszym tłem, lepszą inscenizacją instrumentów i szerszym obrazowaniem”.

Mutec mówi, że jego nowy zegar oferuje „prawie wszystkie ważne cechy jakościowe swojego starszego brata” REF10. Oparty jest on na oscylatorze kwarcowym stabilizowanym układem ogrzewania („oven”), dzięki czemu otrzymujemy „doskonałe wartości szumów fazowych i jittera”. I dalej: „Naszym zdaniem sprawia to, że kompaktowy REF10 NANO jest najlepszym referencyjnym generatorem zegara 10 MHz dostępnym obecnie w swoim przedziale cenowym”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

REF10 NANO można bezpośrednio podłączyć do maksymalnie czterech urządzeń kompatybilnych z częstotliwością 10 MHz, jak: przetwornik cyfrowo-analogowy, przełączniki sieciowe, reclocker, generator zegara, odtwarzacz CD, serwer lub streamer. W przypadku, gdy te komponenty nie mają dedykowanego wejścia 10 MHz, połączenie między REF10 NANO a synchronizowanym sprzętem audio zapewnia interfejs USB MC3+ lub MC3+.

 

Główne cechy (wg producenta)
  • Referencyjny zegar główny 10 MHz o wyjątkowo niskim poziomie szumów fazowych
  • Poprawia pracę  kompatybilnych przetworników D/A, re-clockerów, odtwarzaczy plików, przełączników LAN, serwerów, odtwarzaczy CD
  • Ręcznie wykonywany układ taktujący OCXO Made in Germany o bardzo niskim poziomie szumów fazowych
  • Generuje sygnał prostokątny o bardzo dużej szybkości narastania
  • Cztery jednoczesne użyteczne wyjścia zegara referencyjnego o impedancji 50 Ω (2x) i 75 Ω (2x)
  • Izolacja galwaniczna niezależnie przełączanych wyjść zegarowych BNC
  • Zasilacze zoptymalizowane pod częstotliwością sub-Hz i charakteryzujące się najniższym poziomem szumów
  • Zintegrowany zasilacz
  • Wejście DC dla zewnętrznego zasilacza
  • Opracowany i wyprodukowany w Niemczech
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

MUTEC REF10 NANO jest dostępny z czarnym lub srebrnym panelem przednim. Jego cena w wynosi 9300 zł. Jest on już dostępny u autoryzowanych dealerów.

www.MUTEC-net.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne