ANAWA „Uwierz w nieznane”. Premiera na LP

Krakowskie wydawnictwo Kameleon Records przygotowało nową perełkę.

Po raz pierwszy na płycie winylowej ukazuje się materiał grupy ANAWA zatytułowany „Uwierz w nieznane”. To zestaw radiowych i koncertowych nagrań, już w składzie z Andrzejem Zauchą w miejsce Marka Grechuty. Muzyka zespołu z tego okresu jej działalności to, jak czytamy w materiałach prasowych, „fascynujące połączenie przepełnionych poezją klimatów krakowskich z rockiem, jazzem, muzyką klasyczną, awangardą, a przede wszystkim wszechobecną tutaj psychodelią”.

Longplay został wydany w dwóch wersjach: standard i Super Deluxe, a materiał dźwiękowy został zremasterowany z taśm-matek. Wersja Super Deluxe wytłoczona została na przezroczystym, krystalicznym winylu i zawiera dodatkowo dwa foto-inserty oraz DVD z koncertem z TVP z 1973 roku (ze zremasterowanym dźwiękiem). Do sprzedaży trafi jedynie 70 sztuk.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawca pisze:

Absolutnie cudowny zestaw nagrań, który zachwyci wszystkich wrażliwych słuchaczy. Przepełniona klimatami psychodelii i awangardy muzyka zdumiewa, wciąga i intryguje. Już sam początek albumu szokuje odlotową introdukcją w której fortepian wydaje dźwięki, jakby wypadł właśnie przez okno – co za odlot! Druga strona albumu (zarejestrowana na żywo w studio telewizyjnym be udziału publiczności) płynie niczym wielkie rockowo-poetycko-psychodeliczne misterium. Wydawnictwu towarzyszy piękna szata graficzna oraz dodatki (zawarte w wersji Super Deluxe).
Dostępność i cena

Płyta ANAWA, Uwierz w nieznane dostępna jest w przedsprzedaży – wysyłka płyty będzie miała miejsce prawdopodobnie od 30 stycznia. Cena: 150 zł: „Niestety ceny produkcji wzrosły tak horrendalnie, że nie jesteśmy w stanie sprzedawać albumu taniej niż za 150 zł”.

www.KAMELEONRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne