Wojny, czarownice i samba. Sierpień z GAD Records

Wydawnictwo GAD Records opublikowało plany na sierpień.

W sprzedaży znajdą się: SBBLive Cuts”, Józef Skrzek „Wojna Światów Live”, Aleksander Mrożek z soundtrackiem do filmu „Pora na czarownice”, Orkiestra Adama Skorupki „W rytmie samby, „Ostryga pustyni” Zespołu Perkusyjnego Jerzego Bartza (Polska Kronika Filmowa) oraz Robert Golla „Luxembourg Visit”. Poniżej znajdą państwo materiał opisujący poszczególne wydawnictwa, przygotowany przez wydawcę.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
tekst MICHAŁ WILCZYŃSKI/GAD Records

Koncertowa seria nagrań SBB, Live Cuts, doczekała się siódmej części. Koncert z Ryslinge z 1979 roku to progresywne suity i doskonałe, rozbudowane improwizacje, będące domeną tej legendarnej już, krótkiej duńskiej trasy. Płyta przedpremierowo była dostępna w katowickim Spodku na Summer Fog Festival (dziękujemy wszystkim, którzy zajrzeli na nasze stoisko, każda rozmowa i każde przybicie piątki to czysta radość!), teraz pojawi się w normalnej sprzedaży.

Gdyby komuś było mało dokonań Józefa Skrzeka, to mamy też w sierpniu coś wyjątkowego dla fanów jego solowej twórczości. Dwupłytowy album Wojna Światów Live przypomina wydany w 2004 roku koncert z czeskiej Pragi i uzupełnia go niepublikowanym dotąd materiałem z Warszawy (pierwszy występ zespołu, w styczniu 1981 r.). To sporo ostrzejszych riffów, trochę progresywnych klasyków SBB, ale też pełnowymiarowe wykonanie suity Toczy się koło historii.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Dla miłośników muzyki filmowej, ale też sympatyków mistrzów polskiego rocka, mamy muzykę Aleksandra Mrożka (Nurt, Porter Band, Stalowy Bagaż) z filmu Pora na czarownice. Fenomenalny materiał z pierwszej połowy lat 90. to prawdziwe święto dla fanów gitar w każdej postaci – akustycznej, elektrycznej, dobro czy pedal steel. Przejmująca, kameralna płyta w duchu filmowych dokonań Ry Coodera.

I wreszcie podwójna dawka muzyki o latynoskim zabarwieniu! We współpracy z Polskimi Nagraniami / Warner Music Poland przypominamy roztańczony, dyskotekowy album W rytmie samby, nagrany pod koniec lat 70. przez Orkiestrę Adama Skorupki. To jedna z tych płyt, o które wiele osób regularnie nas pytało – bardzo się cieszymy, że możemy ją wreszcie pokazać (pierwszy raz w historii) na płycie CD.

Ostryga pustyni to kolejny album w naszej serii przypominającej nagrania realizowane do Polskiej Kroniki Filmowej. Nagrał go w 1969 roku Zespół Perkusyjny Jerzego Bartza – z czterema (!) perkusistami, doskonałym Jackiem Bednarkiem na kontrabasie i niezrównanym Włodzimierzem Nahornym na saksofonie i flecie. To krótki (pół godziny muzyki), ale niezwykle roztańczony, gorący i urzekający materiał.

Nasz sierpniowy plan uzupełnia wydana na siostrzanym labelu Grot płyta Roberta Golli Luxembourg Visit – doskonały, gitarowy materiał z lat 90., pełen funkujących autorskich kompozycji i ciekawych coverów (Jeff Beck, Living Colour). Logiczne uzupełnienie dalszej artystycznej drogi gitarzysty, którego usłyszycie także na Wojnie Światów Live Józefa Skrzeka.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Miłośników winyli uprasza się o poczekanie do września. Wśród planowanych tytułów m.in. Live Plzeň 1980 formacji Jazz Q. Niedawno odnaleziony koncert z czasów płyty Hodokvas ukaże się na CD i na płycie winylowej. Ponadto zespół pojawi się w Polsce – 8 września zapraszamy do chorzowskiej Sztygarki, gdzie z okazji wydania płyty grupa zagra koncert i spotka się z fanami! Bilety jeszcze są (dostępne tutaj). A dzień później widzimy się na chorzowskim Vinyl Fest w chorzowskim Planetarium.

Ponadto od września możecie się spodziewać w miesiącu nie jednego, ale dwóch newsletterów. A wszystko dlatego, że będzie więcej niż jedna data kolejnych premier w miesiącu. I będzie więcej premier… We wrześniu ukażą się m.in. zapowiadane archiwalne nagrania Poznańskiej Orkiestry Rozrywkowej PRiTV pod batutą Zbigniewa Górnego. Wznowimy też wyczekiwany przez wielu soundtrack oraz zajrzymy do Rumunii i Niemiec jednocześnie. A to dopiero początek…

GADRECORDS.pl

tekst red./Marek Wilczyński/mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne