Arylic H50 i B50. Wzmacniacze strumieniujące

Firma Arylic wprowadza do sprzedaży w Polsce dwa wzmacniacze strumieniujące: H50 i B50.

H50 oferuje nie Streaming poprzez Tidal Connect i Spotify Connect, ale też działa z asystentem głosowym Amazon Alexa i posiada, jak czytamy, szeroką paletę gniazd połączeniowych. Jego bardziej przystępny cenowo odpowiednik, Arylic B50 to nie tylko wzmacniacz stereo, ale także nadajnik i odbiornik Bluetooth wspierający protokół aptX HD. Jak pisze polski dystrybutor marki, „to także urządzenia, które – jako wisienkę na torcie – oferują znakomity stosunek jakości do ceny”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Arylic H50 

Arylic H50  ma moc wyjściową 2 x 50 W, a poza tym znajdziemy w nim: odtwarzacz plików, przetwornik cyfrowo-analogowy, a także wejście liniowe i przedwzmacniacz gramofonowy. Urządzenie obsługuje Tidal Connect, Spotify Connect, AirPlay 2, DLNA, UPnP i QPlay. Dodatkowo współpracuje z platformami streamingowymi: Apple Music, Dezeer, Amazon Music, Qobuz, Tidal oraz Spotify. Ponadto może odtwarzać muzykę z lokalnych zasobów a także odbierać i nadawać sygnał za pomocą Bluetooth 5.2 wspierającego protokoły takie, jak aptX-HD, apt-LL, czy SBC.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jego przetwornik cyfrowo-analogowy oparty jest o układ 9023p, do którego możemy dostarczyć sygnał nie tylko poprzez LAN, WiFi, czy Bluetooth, ale także przez jedno z wejść znajdujących się na tylnej ściance. A wśród nich są nie tylko wejścia cyfrowe S/PDIF i TOSlink, ale także wejście USB C audio, przez które do H50 możemy podłączyć chociażby komputer. Rzadko spotykane w urządzeniach tej wielkości jest także przedwzmacniacz gramofonowy, w dodatku taki, który obsługuje zarówno wkładki MM, jak i bardziej wyszukane MC.Mamy także wejście dla dźwięku z telewizora w nowym standardzie HDMI ARC (Audio Return Channel), jak również wejście liniowe.

Cena 1999 zł.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Arylic B50

Arylic B50 to wzmacniacz strumieniujący z „dakiem” oraz odbiornikiem i nadajnikiem Bluetooth. Urządzenie oferuje moc 2 x 50 W przy obciążeniu 4 Ω. Jego cechą szczególną jest układ Bluetooth Qualcomm QCC3040, który umożliwia nie tylko odbieranie, ale i nadawanie sygnału audio. Dzięki temu może przesyłać przychodzący do niego sygnał do odbiorników bezprzewodowych takich, jak głośniki czy słuchawki bezprzewodowe. Ponadto możemy też przesyłać w ten sposób muzykę do tego wzmacniacza z komórki i tabletu. A dzięki wsparciu standardu przesyłania audio wysokiej rozdzielczości aptX-HD. Funkcja dual link umożliwi nam odbieranie sygnału audio poprzez Bluetooth na dwóch urządzeniach jednocześnie. 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Arylic B50 ma wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy z wejściem USB-C, a także wiele innych gniazd połączeniowych. Znajdziemy tutaj zarówno wejście liniowe, jak i gramofonowe. A także wejście HDMI ARC dla telewizora oraz wejścia cyfrowe – optyczne i koaksjalne – do podłączenia na przykład konsoli do gier.

Dla swojego wzmacniacza producent przygotował bezpłatną aplikację GO CONTROL, która umożliwia nie tylko pełne sterowanie odtwarzaniem, ale i kontrolę nad korektorem pasma, wybór wejść czy ułatwioną konfigurację połączenia Bluetooth. Do dyspozycji mamy także ACPWorkbench, w którym możemy kształtować charakterystykę przenoszenia przez korektor graficzny

Cena: 799 zł.

www.ARYLIC.com

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne