The Shadows, „In Concert Vol.1 1961-1962”

Wydawnictwo Dusty Tapes kontynuuje swoją serię z archiwaliami zespołu Shadows.

Jego najnowszym projektem jest płyta In Concert. Zawiera on wszystkie zapisy koncertowe formacji z lat 60. jakie udało się odnaleźć. Na szczęściu płytach znalazło się ponad 140 utworów, trwających w sumie prawie siedem i pół godziny. Zarejestrowano je podczas 18 koncertów grupy w latach 1961-1969

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Część pierwsza serii zawiera fragmenty pięciu koncertów zespołu z lat 1961-1962. Wydawca pisze:

Poza przeciętnym jakościowo występem z Danii (warto podkreślić, że jest on jedynym pełnym koncertem The Shadows w pierwszym składzie, jaki zachował się w zapisie audio), pozostałe fragmenty albumu są perfekcyjnej jakości.
Całość materiału została bardzo pieczołowicie odrestaurowana dźwiękowo. Poprawiono prędkość wszystkich ścieżek oraz opisano dokładnie daty powstania i metody rejestracji nagrań. Jak to w przypadku zapisów archiwalnych jakość materiału jest różna. Od perfekcyjnych rejestracji, pochodzących ze stołów mikserskich, do bardzo przeciętnych nagrań utrwalanych amatorsko z publiczności. Na szczęście zdecydowanie przeważają zapisy bardzo przyzwoite jakościowo, szczególnie biorąc pod uwagę czas ich powstania. Poza tym materiał ten należy traktować przede wszystkim historycznie, jako kronikę działalności koncertowej najlepszego zespołu gitarowego w historii.

Jak pisze wydawca, zebranie tego materiału było możliwe dzięki współpracy z fanami oraz ekspertami od twórczości zespołu. Oczywiście nie można zagwarantować, jak dodaje, że w archiwach firmowych i prywatnych nie istnieją jeszcze jakieś nieodkryte taśmy z występami grupy. Jeżeli uda się na nie trafić, zostaną one zamieszczone na kolejnych wydawnictwach.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wszystkie płyty opakowano w laminowane, rozkładane kolorowe okładki typu mini LP, ze skanami memorabiliów związanych z prezentowanym materiałem. Krążki, których wyklejki nawiązują do etykiet angielskich longplayów z lat 60., włożono do specjalnych, drukowanych kopert.

www.KAMELEONRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne