iFi Audio NEO iDSD 2. Przetwornik cyfrowo-analogowy

Brytyjska firma iFi Audio zaprezentowała nowy przetwornik D/A.

Jedną z jego ważniejszych cech ma być obecność – jak czytamy – „bezstratnego” systemu łączności bezprzewodowej Bluetooth. Jest to nowa wersja urządzenia, o którym producent mówi „kamień węgielny obecnej oferty”. Wprowadzony do sprzedaży w 2020 roku był pierwszym produktem z serii NEO. Trzy lata później gotowa jest druga generacja NEO iDSD.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

Jednym z przyciągających uwagę elementów nowego urządzenia jest aptX Lossless – pierwszy format Bluetooth umożliwiający „bezstratne” przesyłanie strumieniowe w jakości CD. NEO iDSD 2 to pierwszy na świecie przetwornik D/A wyposażony w ten kodek.  znajdzimy w nim również, co oczywiste, wejścia USB, optyczne i koncentryczne.

W materiale prasowym czytamy, że w konstrukcji NEO iDSD 2 wprowadzono wiele zmian, począwszy od nowego kolorowego wyświetlacza i szeregu opcji „strojenia” dźwięku, po ulepszenia dotyczące samych układów, podnoszące „jakość dźwięku na jeszcze wyższy poziom”. Wśród nich znajduje się przeprojektowany wzmacniacz słuchawkowy, który ze zbalansowanego wyjścia 4,4 mm może teraz dostarczyć ponad 5550 mW przy 32 Ω.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Niewielkie wymiary NEO iDSD 2 (214 x 41 x 158 mm) ułatwiają umieszczenie go na biurku lub półce, z możliwością położenia w poziomie lub, w przypadku jeszcze mniejszych rozmiarów, postawienia w pionie. Nowy dwucalowy kolorowy wyświetlacz TFT obraca się automatycznie, dostosowując się do preferowanej orientacji użytkownika, a – pisze producent – „płynnie działające wielofunkcyjne pokrętło gwarantuje, że NEO iDSD 2 jest wyjątkowo prosty w użyciu, pomimo wielu opcji dostępnych dla słuchacza”.

NEO iDSD 2 może pracować w trzech trybach. Można go używać jako przetwornika cyfrowo-analogowego z wyjściem analogowym o stałym poziomie, który podłączamy do wzmacniacza zintegrowanego lub przedwzmacniacza. Może też działać jako przetwornik cyfrowo-analogowy i przedwzmacniacz z regulowanym napięciem wyjściowym, dzięki czemu można go podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza mocy lub aktywnych głośników. Z kolei użytkownicy słuchawek i IEM (monitorów dousznych) mogą wykorzystać jego wzmacniacz słuchawkowy.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent mówi, że „niezależnie od tego, czy jest (on) podłączony do źródła za pomocą kabla czy za pomocą łącza Bluetooth, nowa wersja jego „silnika cyfrowego” i zbalansowane układy analogowe PureWave zapewniają olśniewający dźwięk w każdym formacie audio w środowisku domowym – doskonały do muzyki, treści multimedialnych lub w celu zwiększenia wrażeń z gry”.

Dostępność i cena

NEO iDSD 2 dostępny będzie od października w cenie 899 euro.

IFI-audio.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne