THE ORIGINAL SOURCE. Trzecia odsłona serii Deutsche Grammophon

Trzecia partia nowej audiofilskiej serii płyt winylowych Deutsche Grammophon, The Original Source, jest już dostępna w przedsprzedaży (premiera 29 września) w DG Store.

Wśród nowych wydawnictw znalazły się Emil Gilels wykonujący sonaty fortepianowe Beethovena nr 25-27 (op. 81a „Les Adieux”, op. 79 i op. 90); Friedrich Gulda gra koncerty fortepianowe Mozarta nr 25 i 27 (2 płyty LP) z Claudio Abbado i Wiener Philharmoniker; oraz dwa wydawnictwa z Boston Symphony Orchestra – Symphonie Fantastique Berlioza pod dyrekcją Seiji Ozawy i Má Vlast Smetany (2 płyty długogrające) pod dyrekcją Rafaela Kubelíka.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Przypomnijmy, że ten niemiecki wydawca powołał do życia nową serię z okazji swoich 125. urodzin. W jej ramach której zamierza wydawać legendarne nagrania z lat 70. w, jak czytamy, „zupełnie nowej jakości dźwięku”. W tym celu renomowane Emil Berliner Studios zremasterowało i poddało edycji oryginalne czterościeżkowe taśmy analogowe w 100% torze analogowym (AAA) przy użyciu technologii opracowanych specjalnie do produkcji tej serii.

Płyty z tej serii zostały wytłoczone na 180-gramowych płytach winylowych oraz otrzymały luksusowe okładki typu gatefold z oryginalnymi grafikami i tekstami; nakład jest limitowany i numerowany. Krążkom towarzyszą im dodatkowe zdjęcia i faksymile dzienników nagrań i pudełek z taśmami, a także artykuł wyjaśniający dokładne zaplecze techniczne.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

www.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne