An Moku/Stefan Schmidt „Raum im Raum”. Nowa płyta Karlrecords

Raum im Raum to trzeci i ostatni rozdział trylogii „Raum” autorstwa An Moku i Stefana Schmidta.

W materiałach prasowych czytamy:

 
Grenzler i Schmidt kontynuują swoją pełną przygód dźwiękową podróż w abstrakcyjną próżnię, stworzoną przez precyzyjnie przetworzone dźwięki różnego pochodzenia, takie jak syntezator lub gitara bezprogowa, nagrania terenowe i szeroki wachlarz sprzętu elektronicznego – tak jak robili to wcześniej, ale bez prostego ponownego wykorzystania tej samej receptury, zamiast tego dodając nowe przyprawy, takie jak kalimba lub saz (Schmidt jest wirtuozem wielu instrumentów strunowych). Atmosfera jest mroczna i obca, z odniesieniami do duchologii i muzyki konkretnej, a jednocześnie organiczna i bogata w szczegóły.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Trylogia „Raum” (nazwana na cześć i zainspirowana zdaniem z niekonwencjonalnej bestsellerowej powieści Davida Fostera Wallace’a „Infinite Jest”) jest dzieckiem niedawnej pandemii: kiedy życie publiczne zostało zawieszone, Dominik Grenzler aka An Moku, artysta dźwiękowy i basista mieszkający w Zurychu, skontaktował się ze Stefanem Schmidtem (gitarzystą, kompozytorem i improwizatorem z Baden-Baden) z pomysłem współpracy.

Pomysł okazał się owocny i w ciągu zaledwie kilku tygodni nie tylko udało im się stworzyć album „Raum”, ale mieli tak wiele pomysłów, że nie można było umieścić ich wszystkich na jednym albumie. Logiczną konsekwencją była trylogia. Teraz dostajemy do ręki trzecią i ostatnią część tej serii „Raum im Raum ”, jak pisze wydawca, „być może najbardziej intensywny i najciemniejszy rozdział trylogii, który dotyczy abstrakcji możliwej przestrzeni w możliwej przestrzeni”.

» Kaseta do kupienia pod linkiem: → KARLRECORDS.bandcamp.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne