Chord Company EpicX ARAY. Interkonekt analogowy

Chord Company zmodernizowała swój interkonekt Epic, wprowadzając do nowego projektu najnowsze technologie.

Oryginalny model Epic szybko stał się jednym z najpopularniejszych interkonektów analogowych firmy. EpicX ARAY reprezentuje następną generację jej kabli. Jak czytamy w materiałach prasowych, „nowy EpicX ARAY to przemyślany rozwój jednego z najbardziej wszechstronnych interkonektów firmy Chord”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Bezpośrednim impulsem do powstania EpicX ARAY były efekty, jakie udało się osiągnąć z kablem Shawline. Od tańszego modelu różni się grubszymi przewodnikami ze srebrzonej miedzi, poprawioną geometrią oraz zwiększonym ekranowaniem. Jednak najważniejszą zmianą wydaje się zastosowanie w nim technologii ARAY, czyli mechanicznego „tuningowania” jego konstrukcji, która – jak czytamy – „optymalizuje potencjał grubych przewodników”. Literka „X” w nazwie modelu mówi o tym, że została zastosowana w nim nowa izolacja – teraz to XLPE (Cross-linked Polythene) – zmiana, którą Chord wprowadzał w swoich kablach w ostatnich latach.

Kable są budowane ręcznie w Anglii i zakończone są wtykami VEE 3 RCA, DIN lub XLR, które korzystają z osiągnięć Chorda na polu pokrywania materiałów – pinów i masy – w innowacyjnym, wielometalowym procesie platerowania. Producent deklaruje, że przekłada się to na niższe zakłócenia intermodulacyjne, łatwe lutowanie i odporność na utlenianie.

Cena: 420 GBP/0,5 m; 520 GBP/1 m

CHORD.co.uk

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne