System Audio z nową serią Air. Kolumny Bluetooth

Air 1 i Air 9 to dwa nowe modele kolumn Bluetooth, które prezentuje firma System Audio.

Firma jest przekonana, że ​​„wyznaczą nowe standardy w tej klasie produktów, zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i łączności”. W kolumnach tych wykorzystano obróbkę sygnału w układach DSP, które umożliwiają elastyczną adaptację w zastanych pomieszczeniach, ale z drugiej strony opierają się również na WiSA – standardzie przemysłowym, który został opracowany specjalnie z myślą o pozbawionej opóźnień, niezawodnej transmisji sygnału drogą radiową, w systemach głośnikowych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

System Audio Air 1

SA Air 1 to kompaktowy głośnik Bluetooth o wymiarach 29,5 cm szerokości, 16,3 cm głębokości i 17 cm wysokości. Został on zaprojektowany jako system dwudrożny o mocy wyjściowej 2 x 90 W i paśmie przenoszenia od 45 Hz do 25 kHz. Obudowa została wykonana z płyt MDF. Producent opiera się na sprawdzonych wykończeniach, takich jak czerń, biel czy orzech. W razie potrzeby front kolumny można zasłonić maskownicą. Utrzymywana jest ona za pomocą magnesów i w zależności od wersji pokryta jest tkaniną w kolorze białym lub czarnym.

SA Air 1 można połączyć z drugą kolumną Air 1 w postaci pasywnej, którą System Audio już zapowiedział.

Air 1 jest wyposażony w Bluetooth 5.0, dwa cyfrowe wejścia optyczne, wejście liniowe jako parę gniazd RCA oraz wejście gramofonowe. Oferuje także wejście AUX w formie mini-jack stereo 3,5 mm. Telewizor można podłączyć przez wejście HDMI z ARC , a port USB jest dostępny do ładowania np. smartfona.

System Audio Air 9

SA Air 9 zaprojektowano nieco inaczej, ponieważ ten system przypomina klasyczną parę kolumn stereo. Air 9 jest aktywnym, dwudrożnym system bas-refleks, który wykorzystuje przetwarzanie sygnału oparte na procesorze DSP i czterech modułach wzmacniacza po 90 W każdy.

Bluetooth 5.0 jest używany jako centralny interfejs dla urządzeń źródłowych, takich jak smartfony i tablety, ale istnieją również inne połączenia. Oprócz wejścia HDMI z ARC do podłączenia telewizora dostępne są dwa optyczne wejścia S/PDIF, zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy do gramofonów wyposażonych we wkładki MM, wejście liniowe oraz wejście AUX. Mamy tu także dedykowane wyjście dla aktywnego subwoofera i złącze RCA dla dodatkowego głośnika Air. Połączenie między kolumnami SA air 9 odbywa się za pomocą dołączonego 5,5-metrowego przewodu.

„Mamy wielkie plany dotyczące naszej nowej rodziny potężnych głośników Bluetooth, które nazywamy Air. Są stworzone z myślą o melomanach, a szczególną uwagę zwróciliśmy na wrażenia dźwiękowe. Dźwięk wyznacza nowe standardy, a głośniki mają wiele możliwości podłączenia. Są trwałe i zużywają bardzo mało energii elektrycznej. Seria System Audio Air wykorzystuje to, co najlepsze, aby osiągnąć poziom jakości, którego nie widać na co dzień” – mówi Ole Withthhøft.

  Dystrybucja w Polsce

Salon audio-video Q21,  Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

tekst red./mat. prasowe
foto  mat. prasowe
galeria

Poprzednie

Następne