Morel BIGGIE ⸜ głośnik przenośny

Biggie, nowy przenośny głośnik izraelskiej firmy Morel, ma wymiary zaledwie 18×18 cm.

Jak czytamy w materiałach prasowych, odziedziczył on kwadratowy obrys obudowy po większym bracie Högtalare, oferując jednocześnie „potężny dźwięk o imponującej głębi, którym obiecuje Cię zachwycić”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sercem modelu Biggie są wykonane samodzielnie przez Morela przetworniki. Dwudrożny system z bas-refleksem zbudowany został przy pomocy 4-calowego przetwornika nisko-średniotonowego o dużym skoku, zapewniającym – jak czytamy – „dokładne i głębokie odwzorowanie częstotliwości basowych”. 25-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką firmy Morel zapewnia z kolei „wyjątkową klarowność i szczegółowość w reprodukcji wysokich częstotliwości, bez szorstkości i zniekształceń, deklarując dobrze zrównoważoną tonalnie dokładność w całym spektrum częstotliwości”. Głośniki sterowane są z układu DSP, służącym optymalizacji ich odtwarzania. Każdy z głośników otrzymał własny wzmacniacz – niskotonowy mocy szczytowej 45, a wysokotonowy o mocy 15 W.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Biggie wykorzystuje nowoczesne łącze Bluetooth 5.3 BLE i może być przenoszony na odległość do 50 metrów, bez przerw i zakłóceń. Obsługuje także zaawansowane funkcje, takie jak parowanie TWS i Auracast, co pozwala na bezprzewodowe sparowanie dwóch głośników w celu stworzenia stereofonicznej sceny dźwiękowej. Morel BIGGIE posiada akumulator, który pozwala na odtwarzanie muzyki do 20 godzin, czyli przez cały dzień. Producent pisze:

Elegancki i nowoczesny design Morel BIGGIE doskonale wpasowuje się w każdy nowoczesny styl domu. Jego kompaktowy kwadratowy kształt kontynuuje projekt jego rodzeństwa, Högtalare, ale w mniejszej wersji, co ułatwia jego dopasowanie do każdego pomieszczenia lub przestrzeni. Uchwyt wykonany z materiału przypominającego skórę, umożliwia łatwe przenoszenie głośnika.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Morel Biggie jest dostępny w 9 kolorach: czarnym, białym, czerwonym, ciemnoniebieskim, jasnoniebieskim, oliwkowym, turkusowym, złotym i imitacją dębu.

Cena: 

Głośnik przenośny Morel Biggie ma kosztować w Polsce 1495 zł.

www.MORELHIFI.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne