Marcowe premiery wytwórni Musikproduktion Dabringhaus und Grimm (MDG)

Niemiecki wydawca, firma Musikproduktion Dabringhaus und Grimm, zapowiedziała nowe tytuły.

Będą to kompozytorzy: Johannes Brahms, Ludwig van Beethoven, André-Ernest-Modeste Grétry, Richard Coeur-de-Lion, Mahler/Brahms/Martin oraz Joachim Raff. Jak zwykle do nagrań przyłożono szczególną uwagę – nie bez przyczyny MDG uważana jest za jedną z najlepiej „brzmiących” wytwórni muzyki klasycznej.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W nowych nagraniach usłyszymy, między innymi, bas-barytona Hanno Müller-Brachmanna i pianistę Hendrika Heilmanna, którzy zapraszają nas m.in. do wysłuchania wyboru głęboko poruszających dzieł Brahmsa, Mahlera i Martina.

Wraz z pierwszym nagraniem Edition Hofkapelle członkowie Beethoven Orchester Bonn wyruszają na poszukiwania śladów muzycznych będących spuścizną Beethovena. Pierwszy wynik: kompozycje autorstwa Grétry, Reicha i młodego Beethovena.

Na płycie Orgelpunkt Bremen Volume 2 duet GlossArte (Lea Suter na organach Sauera i Juan Gonzáles Martinez na puzonie) i Franz Kuhn w Kwartecie puzonowym (z historycznymi puzonami Franza Kuhna z 1920 r.) zagrają niezwykły program w sali koncertowej Glocke Bremen. Niesamowite jest to, że organy Sauera w sali koncertowej Glocke w Bremie przetrwały w prawie niezmienionym stanie od 1928 r., pomimo prób modernizacji instrumentu według współczesnych gustów i mód.

I wreszcie wielokrotnie nagradzany zespół Villa Musica upamiętnia 200. rocznicę urodzin Joachima Raffa z wybranymi utworami.

 

www.MDG.de

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe
galeria

Poprzednie

Następne