JBL L42 MS Classic ⸜ system all-in-one

JBL L42 MS Classic to zintegrowany system muzyczny wyglądający jak głośnik Bluetooth.

Jak pisze producent, został zaprojektowany tak, by „pasował do współczesnego rozrywkowego stylu życia, prezentując porywające brzmienie pary głośników JBL w jednej obudowie”. System ten może odtwarzać pliki z serwisów muzycznych oraz sygnał cyfrowy z innych źródeł, w tym z telewizora. W materiałach prasowych czytamy:

Zaprojektowany i skonstruowany w Harman Center of Acoustics Excellence w Northridge w Kalifornii, JBL L42 MS Classic wykorzystuje ponad 75-letnie doświadczenie firmy JBL w projektowaniu głośników i elektroniki, zapewniając naprawdę wyjątkowy dźwięk i wygodę, jednocześnie przewyższając większość tradycyjnych systemów hi-fi. Dzięki niesamowitemu połączeniu stylu, rozmiaru i jakości dźwięku, nie ma nic lepszego niż system muzyczny JBL L42 MS Classic.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Urządzenie nawiązuje swoim stylem do kolumn JBL z lat 70., przede wszystkim za sprawą charakterystycznej maskownicy Quadrex. Za nią umieszczono parę 100 mm głośników nisko-średniotonowych i parę 20 mm aluminiowych kopułek wysokotonowych z falowodami umieszczonymi po lewej i prawej stronie. Takie rozmieszczenie ma zapewnić „szeroką i równomierną scenę dźwiękową”.

Obudowa L42 MS Classic chakrakteryzuje się nie tylko zakrzywioną maskownicą, ale i zwężającymi się krawędziami bocznymi, a jej klasyczne wykończenie forniru z prawdziwego drewna dostępne jest w wersji BlackWalnut lub Natural Walnut.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sygnał do systemu możemy przezłoć za pomocą dwóch wejść stereo (jedno typu RCA i jedno 3,5 mm) wraz z jednym HDMI-ARC do podłączenia do telewizora. Dodatkowo, L42 MS Classic może odtwarzać pliki z serwisów streamingowych przewodowo lub bezprzewodowo za pośrednictwem Spotify Connect, Apple Airplay2 i Google Chromecast lub łączyć się z urządzeniem bezpośrednio przez Bluetooth. Wszystkie sygnały audio są korygowane w procesorze DSP, gdzie zawartość jest przetwarzana i wysyłana do głośników za pośrednictwem czterokanałowego wzmacniacza dostarczającego 75 W do każdego większego głośnika i 25 W do każdego przetwornika wysokotonowego. Łączna moc wynosi 200 W i są to wzmacniacze pracujące w klasie D.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Głośnik może być kontrolowany za pomocą panelu dotykowego umieszczonego na górze obudowy, dołączonego pilota Bluetooth, jednej z wielu aplikacji muzycznych lub dedykowanej aplikacji JBL Premium Audio App. Współpracuje rónież ze SmartThings oraz ma certyfikat Roon Ready.

Cena: 4299 zł

www.JBL.com.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne