Susan Wong „Kamereon” ⸜ premiera na SACD, MQA-CD i LP

Hongkońska piosenkarka Susan Wong zapowiada nowy album „Kamereon”; jego premiera zapowiedziana jest na 5 maja.

Suzan Wong urodziła się w Hongkongu, a dorastała w Australii, gdzie uczyła się gry na pianinie i skrzypcach. Jako nastolatka zainteresowała się śpiewem, wygrywając konkurs talentów, który przyniósł jej kontrakt płytowy, choć nie zdecydowała się na karierę muzyczną, wybierając studia na uniwersytecie z myślą o podjęciu pracy w rodzinnej firmie księgowej.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jednak w 2002 roku powróciła do muzyki, nagrywając swój debiutancki album Close To You. Wydawca pisze, że „elegancki wokal Wong szybko przyciągnął uwagę publiczności”. W 2007 roku podpisała kontrakt z Evolution Music Group z siedzibą w Hongkongu. Od tego czasu nagrała siedem albumów dla tej firmy, w tym bossa novę 511, która zawierała jej remake You’ve Got A Friend Carole King, jej najczęściej streamowane nagranie na Spotify.

˻ PROGRAM (SACD, MQA-CD) ˺ 1. Sukiyaki, 2. Dancing In The Moonlight, 3. I Love The Nightlife, 4. Against All Odds, 5. A Different Corner, 6. You Spin Me Round Like A Record, 7. Karma Chameleon, 8. Say You, Say Me, 9. It’s A Sin, 10. This Ain’t A Love Song, 11. Just The Two Of Us, 12. Sunny, 13. The Day You Went Away
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Nazwany po japońskim słowie oznaczającym kameleona, dwunasty album Susan Wong zatytułowany Kamereon ma podkreślać „nieomylną zdolność” urodzonej w Hongkongu piosenkarki do „nadawania świeżej, nowej karnacji szerokiej gamie piosenek zaczerpniętych z różnych gatunków muzycznych”. Wspomagana przez swojego producenta, urodzonego w Osace saksofonistę Hisatsugu Suzuki i jego zespół, Wong stworzyła – jak czytamy materiałach prasowych – „stylowy jazzowy album” pełen „charakterystycznego uduchowionego wokalu skropionego synkopowanym groovem”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na krążku zamieszczono dobrze znane utwory z repertuaru tak różnych wykonawców muzyki pop, jak Phil Collins (Against All Odds), Pet Shop Boys (Its A Sin), Dead Or Alive (You Spin Me Round) i Toploader (Dancing In The Moonlight). Wydawca pisze:

Wong zmienia swój materiał źródłowy, aby odzwierciedlić wyrafinowanie o smaku chłodnego jazzu, które jest sercem jej wyjątkowego kunsztu. Począwszy od emocjonalnych ballad, a skończywszy na energicznych utworach uptempo, Susan Wong ujawnia swoje wybitne umiejętności interpretacyjne, pokazując, że jest doskonałą stylistką piosenek.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Wydanie

Album zostanie wydany na kilku nośnikach: dostępny będzie na 180-gramowym winylu LP, na hybrydowej płycie SACD, płycie MQA-CD i w plikach cyfrowych. Album będzie również dostępny w specjalnym wczesnym wydaniu na numerowanej limitowanej edycji 180g Transparent Blue Splatter LP wykonanej przy użyciu High Dynamic Master, 20 kwietnia z okazji Record Store Day Hong Kong. Dostępnych będzie tylko 500 sztuk tej wersji 

EVOSOUND.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne