STANISŁAW WENGLORZ „Nie widzę ciebie w swych marzeniach” (nagrania archiwalne z lat 1975-1981)

Do sprzedaży trafiło wznowienie płyty z nagraniami radiowymi Stanisława Wenglorza z lat 1975-1981.

Jest to zarazem pierwsza oficjalna płyta kompaktowa w dyskografii wokalisty, wydana ponad 50 lat (!!!) od jego scenicznego debiutu. Jak czytamy w materiałach prasowych, ten „naprawę kapitalnie zredagowany album powinien spodobać się zarówno fanom rocka progresywnego, jak i bardziej ambitnego pop rocka, a przede wszystkim wielbicielom wybornego i wciąż zdecydowanie niedostatecznie docenionego głosu Stanisława Wenglorza”.

W zestawie m.in. nagrania dokonane z zespołami: Skaldowie, Budka Suflera oraz Ryszardem Sygitowiczem a także dwie kompozycje Seweryna Krajewskiego. Ekskluzywne wydanie w laminowanym, rozkładanym card sleevie z 12-stronicową, kolorową książeczką (zawierającą opis wszystkich utworów przygotowany przez Stanisława Wenglorza i masę nieznanych fotografii) oraz specjalną kopertą na płytę. To 18 nagrań, prawie 80 minut muzyki.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawca pisze:

Wszystkich znających twórczość wokalisty tylko pobieżnie, zadziwią dwie rozbudowane i ciążące zdecydowanie w stronę progresywną kompozycje Podróż I Podróż II (jeśli ktoś chciałby poszukać jakiś nawiązań do wokalizy ze słynnego Child In Time Deep Purple w polskiej muzyce rockowej, to właśnie w tym nagraniu). Kompletnym zaskoczeniem będzie odlotowy, brzmiący niczym nieznane nagranie SBB utwór Klątwa. Jaka szkoda że realia rynkowe nie pozwoliły kontynuować Artyście tego kierunku muzycznego.

Na płycie znalazł się również mega-hit Nie widzę ciebie w swych marzeniach zarejestrowany ze Skaldami, zaprezentowany tutaj w oryginalnej wersji radiowej. Wielbicieli Skaldów może też zainteresować niepublikowana wersja kompozycji Andrzeja Zielińskiego Kim ty jesteś, jak cię zwą zarejestrowana z zespołem Monastyr.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na płycie znalazły się także dwa najciekawsze nagrania pochodzące z legendarnej sesji wokalisty z zespołem Budka Suflera. Ciekawostką są dwie kompozycje Seweryna Krajewskiego: kompletnie nieznane Czy widzisz to jest życie oraz słynne Nie spoczniemy, którego pierwszym wykonawcą był właśnie Stanisław Wenglorz. W części pop-rockowej znajdziemy wiele kompozycji z naprawdę bardzo dobrymi melodiami i świetnymi aranżacjami, z niemal siedmiominutowym (!!!) nagraniem To miejsce na świecie na czele. Krążek zamyka nowy singiel Stanisława Wenglorza – Wybacz mi (w całkowicie nowej wersji 2023).

Cały materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm-matek.

www.KAMELEONRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne