Soundedit ’22 – co, gdzie, kiedy…

14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit rozpocznie się w łódzkim Klubie Wytwórnia już 3 listopada i potrwa trzy dni.

Jak czytamy w materiałach prasowych, będą to koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, rozbudowany program warsztatów, wyjątkowe spotkania oraz nagroda „Człowieka ze Złotym Uchem”, czyli „niezmiennie najmocniejsze punkty programu łódzkiej imprezy”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na Soundedit, jak pisze organizator, nie może zabraknąć uroczystej Gali, podczas której do rąk „najlepszych producentów muzycznych i uznanych artystów” trafia statuetka „Człowieka ze Złotym Uchem”. W tym roku nagrodę otrzymają: Barry Adamson – za pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej, Nick Mason, Piotr Madziar oraz Leszek Kamiński – za wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej.

Koncerty rozpoczną się w Klubie Wytwórnia w czwartek (3 listopada). W tym roku dzień ten jest poświęcony łódzkim artystom. Od godz. 18.00 zagrają: Cool Kids Of Death, Mona Polaski, Salvezza, L.Stadt i Psychocukier. Organizator: „Wszystkie te grupy są łódzkie, wszystkie mają swój pomysł na rock’n’roll. Każda z nich to dowód na to, że Łódź (ma) Power!”

W piątek (4 listopada) na scenie Klubu Wytwórnia o godz. 19.00 pojawią się artyści, którzy „nie uznają żadnych kompromisów. Będzie punkowo i bardzo głośno!” Długo wyczekiwany koncert, podczas którego na pewno usłyszymy kilka nowych utworów z wydanej niedawno płyty, zagra Dezerter. Obok polskiej grupy wystąpią anarchiści z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?! oraz Test Department. Do nich dołączą krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety.

Organizator pisze:

W piątek zapraszamy również na „Play Fair”, czyli całodniowe spotkania, panele i dyskusje, w ramach których chcemy zrewidować sposób, w jaki planujemy, organizujemy i komunikujemy wydarzenia kulturalne. Jak przygotowujemy i realizujemy nasze aktywności biznesowe w połączeniu z różnymi uczestnikami życia miejskiego i wspólnie możemy się uczyć od siebie. Wierzymy, że razem możemy zaprojektować i skorygować zachowania w celu ograniczenia negatywnego wpływu na naszą planetę. Chcemy pokazać najlepsze przykłady działań firm i organizacji, tak by móc wdrożyć pozytywne zmiany.   
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Ostatni dzień festiwalu – sobota (5 listopada) – to między innymi spotkania z laureatami, a także z wieloletnim współpracownikiem Depeche Mode, muzykiem Permafrost i szefem wytwórni Archangelo Music – Darylem Bamonte. Natomiast sobotnie koncerty rozpoczną się o godz. 18.00 w Klubie Wytwórnia. Będzie filmowo, alternatywnie i elektronicznie.

Na scenie pojawią się: Barry Adamson, Crime & The City Solution oraz Leftfield. Dołączą do nich polscy wykonawcy: debiutująca Ania Leon, poetycki duet Anieli oraz tajemnicza Bokka. Kulminacyjnym punktem tego dnia będzie wspomniana już uroczysta Gala, podczas której zostaną wręczone statuetki „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak wiadomo, Soundedit to nie tylko koncerty. To także miejsce spotkań największych, krajowych i światowych producentów muzycznych, realizatorów dźwięku i artystów. Organizatorzy ponownie zadbali o niezwykle rozbudowany program warsztatów, prezentacji oraz wykładów, które będą odbywać się w piątek i sobotę (4-5 listopada) w salach łódzkiego Hotelu Hilton. Szczegółowy program warsztatów znajduje się → TUTAJ.

Wspominkowym akcentem tegorocznej edycji Festiwalu będzie wystawa „Stones60”, czyli plakaty, zdjęcia i inne memorabilia związane z Rolling Stones. Będzie ona czynna już od czwartku 3 listopada. W niedzielę, 6 listopada, o godz. 15 odbędzie się spotkanie z Piotrem Metzem, który opowie o swoich przygodach ze Stonesami. Miejscem wystawy i spotkania jest Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, ul. Piotrkowska 102.

Festiwal Soundedit od czternastu lat funkcjonuje dzięki pomocy zaangażowanych współorganizatorów:

Dziękujemy za wsparcie naszym przyjaciołom, partnerom, instytucjom i patronom, do których należą m.in.: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Związek Producentów Audio-Video ZPAV i wielu, wielu innych.
Bilety

W roku 2022 Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w dniach 3-5 listopada w Łodzi w Klubie Wytwórnia. Bilety na poszczególne dni i karnet na wszystkie festiwalowe wydarzenia można nabyć w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl) oraz na stronach: bilety24.pl, biletomat.pl, rockserwis.pl, ticketmaster.pl, going.pl i empik.pl.

SOUNDEDIT.pl

tekst red./mat. prasowe

zdjęcia: mat. pras. organizatora

«●»

Poprzednie

Następne