Anny, wampiry i koncerty. Październik z GAD Records

Wydawnictwo GAD Records przygotowało na październik aż sześć nowości.

W ramach współpracy z Warner Music Poland, dbającym o katalog Polskich Nagrań, sięgnęło po jedyny album formacji Rendez-Vous prowadzonej przez Ziemka Kosmowskiego. To klasyka polskiego rocka lat 80. – zremasterowana i uzupełniona o nagrania singlowe.

Wydawca wraca także do świata muzyki filmowej, proponując jeden z najbardziej niezwykłych soundtracków w historii polskiego filmu. Henryk Kuźniak na początku lat 80. napisał muzykę do mrocznego obrazu Janusza Kidawy Anna i wampir. Jak czytamy w materiałach prasowych, „muzykę dziwną, niepokojącą, zawieszoną pomiędzy industrialem a ambientem. W czasach, gdy te pojęcia w Polsce jeszcze zbytnio nie funkcjonowały”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wznowienie czeka również serię Live Cuts, która zbiera nagrania koncertowe SBB z różnych okresów działalności zespołu. Tym razem to dwa nietypowe występy, w czasie których zabrakło Apostolisa Antymosa: Ostrava 2002 i Enger 1977. W 2002 roku w Ostravie gitarzystę zastąpił Andrzej Urny (i jego pamięci jest to wydawnictwo dedykowane), a w 1977 roku w Enger muzycy po prostu zagrali w duecie.

I wreszcie – dobre wiadomości dla fanów płyt winylowych. Po dłuższej ciszy GAD Records przygotował trzy tytuły na LP. Koncertowy Krzysztof Komeda z Pragi (album dwupłytowy), Kochaj albo rzuć Andrzeja Korzyńskiego i debiut Hedone (Werk) ukazują się, jak zwykle, w wersjach kolorowej i czarnej.

Wydawca zaprasza też 5 listopada na festiwal Soundedit w łódzkiej Wytwórni – przywiezie tam „nowości, starocie, a może nawet coś przedpremierowo”. Więcej o SOUNDEDIT → TUTAJ.

GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

Poprzednie

Następne