Skaldowie „Koncert progresywny”. Płyta CD

Wydawnictwo Kameleon Records prezentuje pierwszą tegoroczną nowość.

Jak czytamy, to koncertowy album prezentujący Skaldów „w naprawdę wybornej, progresywnej formie”, który uzupełnia sześć najnowszych piosenek zespołu, które w wersjach koncertowych wypadają, jak dalej czytamy „naszym skromnym zdaniem najlepiej”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Od kilku lat Skaldowie współpracują z Nowohuckim Centrum Kultury. Na scenie tej instytucji regularnie odbywają się koncerty zespołu, zaś Kameleon Records zadbał o to, aby wszystkie występy były rejestrowane. Z owych zapisów wydawca wybrał kilka  utworów i tak powstał ten wyjątkowy album.

Założenie było takie, aby nie zamieszczać na nim największych hitów formacji, ale zaprezentować słuchaczom zdecydowanie bardziej rockowe oblicze zespołu. CD spinają klamrą dwie, wielowątkowe suity progresywne: Stworzenia świata część druga i Krywaniu KrywaniuKrywaniu Krywaniu, jest grywana przez zespół regularnie, ale Stworzenia świata część druga została wykonana w ostatnim 40-leciu tylko dwa razy. Tak więc materiał ten jest naprawdę unikatowy, tym bardziej, że – jak mówi wydawca – nie istnieje lepszy jakościowo zapis koncertowy tego utworu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Ponieważ Skaldowie tworzą nadal, płytę uzupełnia sześć najnowszych piosenek zespołu. Cztery z nich skomponował Andrzej Zieliński, a dwie Jacek Zieliński. Wydawca pisze:

Całość materiału została bardzo dokładnie i pieczołowicie zmiksowana z uwzględnieniem uwag i sugestii Andrzeja Zielińskiego. Warto zwrócić uwagę w jak znakomitej formie są wciąż Skaldowie. Trudno w to uwierzyć, ale nagrania wykonywane przez ponad 70-letnich panów, mają tyle samo energii co wersje, które znamy z zapisów archiwalnych.

Całość ubarwia baśniowa okładka, której koncepcja powstała specjalnie z myślą o tym projekcie. Obraz łączący tematykę Stworzenia świata i Krywania został namalowany farbami na płótnie, bez użycia jakichkolwiek technik komputerowych.

www.KAMELEONRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne