Remixy utworów Andrzeja Zauchy i Stanisława Soyki w projekcie „Oczy” DJ-a Yantimera

Stwardnieje ci łza” Andrzeja Zauchy z legendarnego albumu „Anawa” wraz z drugim remixem utworu „Pilnuj oczu” Stanisława Soyki tworzą wspólnie projekt „OCZY” DJ-a Yantimera.

Choć utwory pochodzą z różnych okresów (lata 70. i 80.), łączy je podobne podejście do wrażliwości muzycznej, wokalnej i tekstowej. Poetyckie teksty oscylują wokół zagadnień człowieczeństwa i filozofii. Oba remixy stanowią całość, połączoną w parę muzycznych oczu i uszu. Dawna energia piosenki poetyckiej spotyka tu współczesne brzmienia: afro, blues, house, chill-out i muzykę brazylijską.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Yantimer (Janek Taraszkiewicz):

Uważam, że płyta Anawa z 1973 roku z udziałem Andrzeja Zauchy, to pozycja trochę zapomniana – szczególnie przez młode pokolenie. Ponadczasowy szlagwort – refren piosenki Stwardnieje ci łza zaśpiewany przez cały zespół, zasługuje na przypomnienie i taki cel przyświecał mi przy aranżacji tego remixu. W mojej wersji użyłem instrumentów perkusyjnych pochodzących z Brazylii, mam bowiem wrażenie, że muzycy Anawy słuchali takich brzmień. Początek lat 70. to była złota era bossa novy, która w tamtym czasie również dotarła do Polski, a sam Andrzej Zaucha, który był wybitnym perkusistą i perkusjonalistą, grał na brazylijskich instrumentach.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Yantimer (Janek Taraszkiewicz) – DJ działający nieprzerwanie od 1999 roku. Oprócz imprez krajowych, wystąpił także m.in. w Brazylii, Nowym Jorku, Paryżu, Londynie, Dublinie, Brukseli, Sarajewie i w wielu innych miejscach. Prezentowany przez niego styl DJ-ski to brzmienia house i funk zmiksowane z muzyką etniczną. Działa również jako producent muzyczny. Od 2020 roku wydał trzy EP-ki, bazujące na klasycznym brzmieniu house, zmiksowanym z wpływami afro & latin.

www.YANTIMER.pl

tekst mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne