Nowa seria wydawnicza Polskiego Radia PR II – „Jazz.PL”

18 lutego 2022 roku, czyli już za dwa dni, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się pierwszy album z nowej serii wydawniczej „Jazz.PL”, prezentujący jazzowe koncerty radiowej Dwójki.

O tym, jak wszystko się zaczęło, pisze w booklecie albumu Małgorzata Małaszko, Dyrektor Programu 2 Polskiego Radia:

„Model obowiązujący od tysiącleci – scena lub estrada, artyści, publiczność, oklaski… i nagle oswojony, oczywisty porządek przestaje obowiązywać. W ostatnich prawie dwóch latach […] owe najpiękniejsze odruchy łączące wykonawców i odbiorców trzeba było znacząco poskromić. Nie należało jednak kapitulować! W początkach pandemicznego czasu zrodziła się buńczuczna, ale i prosta w swojej istocie idea organizowania koncertów online. Tak powstał cykl „Jazz.PL”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Koncert formacji Jazz Forum Talents, odbył się w Studiu S-3 Polskiego Radia, w piątek, 9 kwietnia 2021. Jak czytamy w materiałach prasowych, na scenie  spotkali się wówczas: grający na harmonijce ustnej Kacper Smoliński z Weezdob Collective, gitarzysta Jakub Mizeracki z zespołu Skicki-Skiuk, saksofonista Maciej Kądziela z ZK Collaboration, dwoje prowadzących swoje własne formacje instrumentalistów – pianistka Kasia Pietrzko i skrzypek Tomasz Chyła oraz perkusista Adam Zagórski i basista Roman Chraniuk – tworzący sekcję rytmiczną. 

Płyta, będąca zapisem koncertu, zawiera siedem utworów autorstwa wszystkich członków formacji. Wydawca mówi o niej:

„Pełne pasji wykonanie nadaje kompozycjom żywiołowość  i tworzy niepowtarzalny styl. Talents – w tym określeniu kryje się najbardziej trafna, choć lapidarnie ujęta, charakterystyka zespołu”. 

Seria Jazz.PL związana jest z przypadającą w tym roku 85. rocznicą powstania Programu 2 Polskiego Radia.

www.POLSKIERADIO.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne