Legendarny producent Rick Rubin zapowiada swoją debiutancką książkę

Założyciel wytwórni Def Jam i jeden z najbardziej znanych producentów muzycznych zapowiedział wydanie zbioru wspomnień.

The Creative Act: A Way of Being” ma być wydawnictwem non-fiction poświęconym jego pracy. „Postanowiłem napisać książkę o tym, co trzeba zrobić, aby stworzyć wspaniałe dzieło sztuki” – mówi Rubin w oświadczeniu prasowym. „Zamiast tego okazało się, że jest przekształciło się to w książkę o tym, jak trwać” – dodaje.

Brytyjski wydawca Rubina, Canongat, opisuje The Creative Act jako opis „zasady kreatywności dla wszelkiego rodzaju twórców, w tym ludzi w ich codziennym życiu”. Powiedział też, że daje ona „rewelacyjny wgląd w tajemniczy proces robienia rzeczy wyjątkowymi”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

⸜ Box z nagraniami JOHNY’EGO CASHA, wyprodukowanymi przez RICKA RUBINA • foto American Recordings

Rick Rubin jako nastolatek połączył siły z Russellem Simmonsem, z którym założył wytwórnię Def Jam Records. Stała się ona najbardziej wpływową wytwornią muzyki alternatywnej, wydając płyty takich artystów i zespołów, jak: LL Cool J, the Beastie Boys, Slayer i Public Enemy. Produkował artystów muzyki rap i heavy metal i to spod  jego ręki wyszły takie płyty, jak Raising Hell Run-DMC, Reign in Blood Slayera, Licensed to Ill Beastie Boys czy Can You Feel It Original Concept. Jest też odpowiedzialny za triumfalny powrót na scenę Johny’ego Casha, z którym współpracował aż do śmierci artysty w 2003 roku. Więcej o tej współpracy w naszym artykule ALESIS ADAT. 30 lat rejestratora cyfrowego, który zrewolucjonizował branżę muzyczną.

W latach 90. produkował płyty Red Hot Chili Peppers, Micka Jaggera, Toma Petty’ego i – uwaga – Mel C ze Spice Girls. Lata 2000. to z kolei Limp Bizkit, Adele i Lana Del Rey. Od 2007 do 2013 roku był jednym z szefów Columbia Records, odpowiedzialnym za przejście wytwórni w cyfrowe czasy. Dodajmy, że Rubin zdobył dziewięć nagród Grammy.

The Creative Act: A Way of Being zapowiedziana jest na początek 2023 roku, trzeba będzie na nią więc jeszcze trochę poczekać…

CANONGATE.co.uk

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne