Jakub Józef Orliński „Beyond”. Nowy album

6 października ukaże się nowa płyta Jakuba Józefa Orlińskiego.

14 lipca Jakub Józef Orliński oficjalnie zaprezentował okładkę swojego trzeciego albumu z zespołem Il Pomo d’Oro.

Na tym albumie i z tym skrupulatnie dobranym programem chcę się skupić na ogólnym znaczeniu słowa „ponad”. Przede wszystkim po to, aby pokazać ludziom, że ta muzyka jest ponadczasowa. Wciąż jest aktualna, żywa, energiczna, wzruszająca, wciągająca i zabawna – mówi Jakub Józef Orliński.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Premiera Beyond będzie miała miejsce 6 października i zbiegnie się w czasie z wręczeniem temu fascynującemu kontratenorowi nagrody Opus Klassik. Kapituła tego prestiżowego wyróżnienia w świecie muzyki klasycznej ogłosiła Orlińskiego „Śpiewakiem roku”.

Beyond to już szósty projekt Jakuba z muzyką wczesnego baroku – tym razem z nagraniami m.in. Monteverdiego, Cacciniego, Frescobaldiego oraz Jarzębskiego (Tamburetta). Podobnie jak na poprzednich płytach Anima Sacra i Anima Aeterna – przyjaciel artysty, śpiewak i muzykolog Yannis François  – odnalazł i opracował niezwykły repertuar, który został nagrany po raz pierwszy.

Artysta zapoczątkuje jesienią europejską trasę koncertową Beyond Tour koncertami w Operze Wrocławskiej i Filharmonii Narodowej w Warszawie. Trasa obejmie także Hiszpanię, kraje Beneluxu, Włochy, Niemcy oraz Francję.

www.WARNERCLASSICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne