Monitor Audio Anthra. Nowa seria subwooferów

Monitor Audio zaprezentował nową serię subwooferów o nazwie Anthra.

W jej skład wchodzą trzy modele. Producent mówi, że dzięki dopracowanej budowie i „zaawansowanym technologiom Monitor Audio”, seria subwooferów Anthra „zapewnia głęboki, dokładny bas, który da niesamowitą przyjemność z oglądania filmów i słuchania muzyki. I dalej:

Nowe kompaktowe subwoofery z potężnymi wzmacniaczami napędzającymi przetworniki z metalowymi membranami, wykonanymi w najnowszej technologii oraz z intuicyjną funkcjonalnością aplikacji przeznaczonej i konfiguracji ustawień subwoofera w zaawansowanym układzie DSP.

Anthra W15 to największy subwoofer z tej serii, wyposażony w 38 cm przetwornik C-CAM wykonany w technologii Rigid Surface Technology II (RST II) o długim skoku membrany, zasilany przez wzmacniacz w klasie D o mocy 1400 W. W12 pracuje z 30 cm przetwornikiem napędzanym przez 900-watowy wzmacniacz w klasie D, podczas gdy najmniejszy subwoofer z tej serii, W10, feruje 425 W mocy do napędzenia 25 cm membrany.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W nowych konstrukcjach znajdziemy wszystkie najważniejsze rozwiązania techniczne tej firmy. Jedną z nich jest C-CAM, czyli sposób wykonania membran, które – jak czytamy – mają „znacznie większą odporność na zginanie i dlatego wykazują znacznie większą liniowość w całym zakresie działania, zapewniając czystszą, wyraźniejszą i bardziej precyzyjną prezentację dźwięku”. Inną jest RST II (Rigid Surface Technology II), rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w membranie głośnika niskotonowego firmy Monitor Audio,  które ma „znacząco zwiększyć jej sztywność”, dzięki czemu ma się ona oprzeć mechanicznym siłom zginającym.

Przetworniki napędzane są przez wzmacniacze pracujące w klasie D. Subwoofery dysponują mocą, odpowiednio, 425, 900 i 1400 W przy ciągłym poziomie przy szczytowym sięgającym 500, 1700 i 2500 W. Obudowę wykonano z grubych płyt MDF, ze ściankami zewnętrznymi o grubości do 36 mm i ściankami wewnętrznymi o grubości 19 mm, dodatkowo wzmacnianymi usztywnieniami.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Na tylnym panelu umieszczono gniazda RCA z LFE, umożliwiające łańcuchowe połączenie do czterech subwooferów Anthra w systemie, wejścia XLR przeznaczone do profesjonalnych instalacji, które również umożliwiają łańcuchowe łączenie do czterech subwooferów Anthra. Oprócz tych wejść na tylnym panelu znajduje się kolorowy wyświetlacz z obrotowym pokrętłem, umożliwiający dostęp do menu, które oferuje konsumentom nie tylko możliwość przeprowadzenia szybkiej procedury konfiguracji, ale także proste podłączenie i integrację dowolnego subwoofer ów Anthra z dowolnym systemem kina domowego. Ustawienia można wykonać również przez aplikację MaestroUnite.

Dostęność i cena

Subwoofery Anthra będą dostępne w sierpniu 2023 roku w cenach:

  • Anthra W10 – 2150 euro,
  • Anthra W12 – 2450 euro,
  • Anthra W15 –  3200 euro.

www.MONITORAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne