Hilary Hahn – EUGÈNE YSAŸE „Six Sonatas for Violin Solo op. 27”

W piątek, 14 lipca, miała miejsce premiera albumu EUGÈNE YSAŸE Six Sonatas for Violin Solo op. 27” z Hilary Hahn w roli głównej.

Trzykrotna zdobywczyni nagrody GRAMMY, skrzypaczka Hilary Hahn przedstawia swoje nowe nagranie „Sześciu sonat na skrzypce solo op. 27”. Zainspirowany dziełami Johanna Sebastiana Bacha na skrzypce solo, legendarny belgijski skrzypek i kompozytor Eugène Ysaÿe napisał w latach 1923 – 1924 cykl sześciu sonat na skrzypce solo. Niemal sto lat później, w listopadzie i grudniu 2022 roku, Hilary Hahn „jedna z najważniejszych wiolinistek naszych czasów”  – jak mówi „The New York Times” – nagrała te utwory także z myślą o nadchodzącej, setnej rocznicy ich skomponowania.

Jestem szczęśliwa, że niejako odziedziczyłam artystyczne dziedzictwo Ysaÿe’a – mówi Hahn. Dwadzieścia lat temu te utwory wydawały się abstrakcyjne, jakby skrywające tajemnice, których nigdy bym nie poznała. Teraz sonaty Ysaÿe’a wydają mi się naturalne, jakbym w jakiś sposób do nich dorosła.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Płyta dostępna jest w formie krążka CD lub 180 g, podwójnego winylu. Co więcej, winyl można kupić z dodatkową grafiką z podpisem artystki, dostępny jest także test-press, również z jej autografem.

www.UNIVERSALMUSIC.pl

store.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne