GAD Records świętuje 15 lat kompilacją nagrań

W październiku, obok anonsowanego już wcześniej płyty Weather Report, GAD Records ma dla państwa coś szczególnego.

W materiałach prasowych czytamy:

Uznaliśmy, że piętnaście lat to dobry moment na małe podsumowanie – dlatego przygotowaliśmy kompilację, na której znajdziecie artystów mocno kojarzonych z naszym wydawnictwem, choć najczęściej w niepublikowanych dotąd nagraniach. To dla nas doskonała okazja, by podzielić się z Wami pojedynczymi znaleziskami, jakie nigdzie indziej nie znajdą swojego miejsca (typu odkryta już po wydaniu płyty “W labiryncie” druga piosenka z tego serialu). GAD Records x 15 to 15 utworów od 15 wykonawców (plus specjalny wstęp do całości). I specjalna, promocyjna cena – wychodzi tylko 2 zł za każdy rok naszej dotychczasowej działalności!
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawca wraca do porządkowania back-katalogu Józefa Skrzeka, prezentując płytę Wracam. Album, oryginalnie wydany w 1990 roku, po raz pierwszy ukazuje się jako osobne CD, wzbogacony o sesje radiowe, nagrania demo i niepublikowane koncertowe nagranie Follow My Dream z Planetarium Śląskiego.

W ramach współpracy z Polskimi Nagraniami GAD wybrał tym razem album Gustava Broma W tanecznych rytmach, wypełniony – jak czytamy – „zarówno zręcznymi opracowaniami standardów, jak i kilkoma niezwykle intrygującymi, autorskimi propozycjami członków big-bandu”.

I wreszcie nowość w katalogu Chickadisc – dwupłytowa reedycja albumu Neronia niemieckiej formacji Ulysses. To zespół, który zaskarbił sobie wielką sympatię polskich fanów rocka neoprogresywnego na początku lat 90. Pojawiali się w audycjach Tomasza Beksińskiego i występowali jako support przed Pendragonem. Ich jedyny album, długi czas niedostępny, powraca teraz w zremasterowanej formie, wzbogaconej o dodatkowy dysk z alternatywnymi miksami i nagraniami demo.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Ponadto przed nami kilka okazji do wspólnych spotkań: 26 października w Chorzowie (Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu) urodzinowe spotkanie GAD Records, na którym przedpremierowo można będzie posłuchać płyty Weather Report (i nie tylko). 10-12 listopada w Łodzi festiwal Soundedit, gdzie m.in. kameralny wieczór wokół twórczości Henryka Debicha (10.11), a także dwa dni koncertów w Wytwórni, gdzie wytwórnia pojawi się ze swoimi płytami. Nowe tytuły będą dostępne 27.10.

GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne