GAD Records. Nowości na wrzesień 2023 (część 2.)

Druga część wrześniowych nowości GAD Records to soul, funk, bajkowe winyle, progresywne koszulki i… kabaret.

Jak informuje wydawca, koniec września będzie mocno taneczny. Wspólnie ze Zbigniewem Górnym i Radiem Poznań przygotował on cztery płyty z archiwalnymi nagraniami Poznańskiej Orkiestry Rozrywkowej PRiTV. Pierwsze dwie, Butik i Wizjer, ukażą się na CD już 29 września. Czytamy:

To doskonały, amerykańsko brzmiący skład, czerpiący pełnymi garściami z funku, soulu czy disco. Całość zremasterował Andrzej Poniatowski, a Rachel Breeden przygotowała wspaniałe okładki. Uprzedzając pytania: tak, będą winyle i będzie ciąg dalszy. Póki co dwa CD i zestaw pocztówek do kompletu.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

We wrześniu GAD wraca także do pobocznych labeli. Nie tylko przypomina o istnieniu Chickadisc (Transsylvania Phoenix ukazuje się w najbliższy piątek), ale przywraca do życia Duży Sęk, który w swoich założeniach ma dokumentować historię polskiej rozrywki i satyry. Co się nadaje Kabaretu Długi to kolejne wydawnictwo w tym cyklu – niemal 80 minut archiwalnych nagrań z występów Kabaretu z lat 80. – skecze i piosenki, które spowodowały, że Długi – jak czytamy – stał się jednym z najpopularniejszych kabaretów dekady.
Dla fanów czarnych płyt wydawca oferuje z kolei Pampalini łowca zwierząt, z udziałem śpiewającego Andrzeja Zauchy, oraz kompilację Knock Down, zamykające bajkową serię winyli.

GADRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne