Czesław Niemen na płytach Super Audio CD

29 września Warner Music Poland wyda płyty Czesława Niemena na hybrydowych płytach SACD.

To pierwsze takie w Polsce wydanie ma uświetnić 75. urodziny Empiku. Serię nazwano „Polskie Nagrania catalogue selections – Limited Edition SACD Hybrid” i w jej ramach wydawane będą najważniejsze płyty z katalogu Polskich Nagrań. Serię rozpoczyna pięć albumów Czesława Niemena w tym Dziwny jest ten świat, jedna z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rozrywkowej, długo oczekiwane reedycje KatharsisIdée Fixe” a także Niemen Enigmatic oraz Niemen vol. 1 i Niemen vol. 2 (Marionetki). Przypomnijmy, że o poprzednich reedycjach płyt Niemena pisaliśmy w „High Fidelity” wielokrotnie – poniżej znajdą państwo spis wszystkich artykułów.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawca pisze:

Wybór formatu Super Audio CD jest ukłonem w stronę fanów ceniących wysoką jakość dźwięku. Technologia ta umożliwia najdoskonalsze zbliżenie się reedycji albumów do analogowego oryginału, wynosząc je na niespotykany dotąd na polskim rynku muzycznym poziom. Reedycja najważniejszych płyt z naszego katalogu w formacie SACD, jest możliwa dzięki dostępności analogowych taśm matek w archiwach Polskich Nagrań.

W celu zapewnienia pełnej zgodności ze standardowymi odtwarzaczami płyt CD, niniejsza seria SACD została wykonana jako hybrydowa i zawiera dodatkową warstwę danych w formacie CD Audio, czytaną przez wszystkie odtwarzacze CD.

Albumy zostały na nowo zremasterowane przez Damiana Lipińskiego. Świetnie wyglądają polsko-angielskie książeczki ze wstępem autorstwa Marka Romańskiego. Fani znajdą w nich pierwszy raz opublikowane protokoły z sesji nagraniowych. Znakiem rozpoznawczym serii jest tzw. obi, nałożone na grzbiet opakowania.  Albumy będą dostępne wyłącznie w salonach Empik.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Czesław Niemen w „High Fidelity”
  • CZESŁAW NIEMEN, Dziwny jest ten świat, czytaj → TUTAJ,
  • NIEMEN, Niemen, albo Czerwony album, czytaj → TUTAJ,
  • NIEMEN, Niemen vol. 1 | Niemen vol. 2, czytaj → TUTAJ,
  • CZESŁAW NIEMEN, Nim przyjdzie wiosna – w streamingu, czytaj → TUTAJ,
  • HELMUT NADOLSKI, Meditation/Medytacje, seria „Oto płyta” No. 6, czytaj → TUTAJ.

WARNERMUSIC.pl

www.EMPIK.com  

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne