Chris Botti „Vol. 1″. Premiera Blue Note Records

Blue Note Records prezentuje nowy album zdobywcy nagrody Grammy.

Na albumie zatytułowanym po prostu „Vol. 1″ artysta wraca, jak informuje wydawca, do jazzowych korzeni swej sztuki wykonawczej „z piękną kolekcją poruszających, nowych wykonań ukochanych przez trębacza standardów”, w tym Bewitched, Bothered and Bewildered, Old Folks, My Funny Valentine, Someday My Prince Will Come i Blue In Green. Na płycie znalazły się także utwory spoza idiomu jazzowego, jak Fix You z repertuaru Coldplay, czy Paris z gościnnym udziałem kompozytora utworu Johna Splithoffa jako wokalisty.

Krążek został wyprodukowany przez Davida Fostera, a w sesjach nagraniowych udział wzięli między innymi: skrzypek Joshua Bell, pianista Taylor Eigsti, gitarzysta Gilad Hekselman, perkusistaVinnie Colaiuta i basista Zach Moses.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W materiałach prasowych czytamy:

Chris Botti jest jednym z najpopularniejszych instrumentalistów na świecie od prawie trzech dekad; współpracował z największymi supergwiazdami muzyki, w tym między innymi ze Stingiem, Paulem Simonem, Barbrą Streisand, Lady Gagą, Tonym Bennettem, Frankiem Sinatrą i Arethą Franklin.

Album Vol.1, debiut dla Blue Note Records, to także niejako nowy rozdział w karierze trębacza:

W 2022 roku skończyłem 60 lat, w czasie, który wydawał się być momentem zwrotnym tak wielu wydarzeń na świecie – mówi Botti. Chciałem odejść na moment od większych produkcji z użyciem aranżacji orkiestrowych i z udziałem gości specjalnych, a skupić się bardziej na mojej grze, grze mojego zespołu i tych klasycznych jazzowych tematach, które zawsze uwielbiamy grać na estradach.

W serwisach cyfrowych można już słuchać pierwszego nagrania z tego albumu, utworu Old Folks.

www.BLUENOTE.com

CHRISBOTTI.lnk.to

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne