Dwie nagrody EISA 2022-2023 dla firmy Perlisten

W tym roku nagrodę EISA 2022-2023 otrzymały: subwoofer Perlisten D212s oraz kolumny Perlisten R7t.

Rafko Dystryucja, polski dystrybutor kolumn tego producenta, pisze:

Zawsze rozpiera nas duma, gdy produkty z oferty producentów znajdujących się w dystrybucji RAFKO zostają uhonorowane nagrodami.
 Nagrody EISA to wyjątkowo prestiżowe wyróżnienie. Już w poprzedniej edycji kapituła EISA doceniła potencjał technologiczny i brzmieniowy amerykańskiej marki Perlisten, przyznając jej aż dwie nagrody – za całą serię S (po raz pierwszy wyróżniona została cała seria) oraz za subwoofer D215s. Dwie nagrody dla jednej marki, to był prawdziwy ewenement.
W tym roku historia się powtarza. Jakość Perlisten po raz kolejny jest doceniona i nagrodzona, znowu w dwóch kategoriach! Tak się pisze historię!
»«
˻ 1 ˺ Perlisten D212s w kategorii „Subwoofer do kina domowego”

 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W uzasadnieniu nagrody czytamy:

Specyfikacja D212s jest wprost porażająca. Dwa 30-cm głośniki niskotonowe, ustawione w konfiguracji push-pull, podłączone do wzmacniacza o mocy 2,4 kW, zapewniają rozciągnięcie charakterystyki poniżej 20 Hz i bardzo wysoki poziom maksymalny. Ale to tylko filary bardziej skomplikowanej konstrukcji i jej niezwykłych możliwości. Ten skrupulatnie zaprojektowany subwoofer potrafi uderzyć mocno i szybko, zarazem zagrać subtelnie i szczegółowo. Kontrolę sprawuje zaawansowany procesor DSP, który – w połączeniu z aplikacją Perlisten i parametrycznym korektorem – umożliwia dokładne dostrojenie do środowiska odsłuchowego. To subwoofer, który ma siłę i rozum!
»«
˻ 2 ˺ Perlisten R7t w kategorii „Wolnostojące zespoły głośnikowe klasy Premium”
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W uzasadnieniu czytamy:

Chociaż to konstrukcja nieco skromniejsza od flagowego modelu S7t, jednak z firmową referencją łączy ją bardzo wiele. Kluczowy jest opatentowany przez firmę układ DPC (Directivity Pattern Control), a jego centralne miejsce zajmuje zoptymalizowane trio jednostek średnio- i wysokotonowych, umieszczone pomiędzy przetwornikami nisko-średniotonowymi i niskotonowymi, w oryginalnej aranżacji układu czterodrożnego. Obudowa może pracować jako zamknięta lub bas-refleks, odpowiednio do warunków akustycznych i systemowych. R7t tworzy pełnoskalowy, sugestywny dźwięk, oparty na solidnym fundamencie kontrolowanego basu, płynnie połączonego z klarowną średnicą i delikatną górą pasma.

Gratulujemy!

Wszystkich laureatów tegorocznych nagród można poznać na stronie EISA pod adresem:

www.EISA.eu.

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne