1st Time On Vinyl. Kolejne tytuły z serii Deutsche Grammophon

Swoje 125. urodziny Deutsche Grammophon świętuje serią 1st Time On Vinyl.

Wydawnictwo planuje pokazać 12 płyt LP w ciągu 12 miesięcy świętowania. Po raz pierwszy w historii udostępniło wybór płyt winylowych, które wcześniej ukazały się jedynie w wersjach cyfrowych. W każdym zestawie znajdziemy dwa winyle 180 g w wysokiej jakości opakowaniu typu gatefold, a niektóre z nich wydane zostaną z ekskluzywną i limitowaną kartą z autografami artystów. 27 lipca dostępne będą dwa nowe tytuły: Simón Bolívar Symphony Orchestra of Venezuela, Gustavo Dudamel Fiesta oraz Murray Perahia French Suites.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

O płycie Fiesta wydawca pisze:

Gustavo Dudamel i Wenezuelska Orkiestra Symfoniczna im. Simóna Bolívara świętują to, co najlepsze w muzyce latynoamerykańskiej, w której „chodzi o taniec i rytm” (Dudamel). „Podpalili salę koncertową z entuzjastycznym zapałem, jakiego nikt z nas nigdy nie widział z orkiestry symfonicznej” (Los Angeles Times). Oto ich nagranie – na żywo, na koncercie, w Caracas – repertuaru, którym zachwycają publiczność na całym świecie.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Z kolei płytę z Bachem komentuje w ten sposób:

Wspaniałe nagranie Suit francuskich Bacha autorstwa Perahii to prawdziwa uczta dla melomanów i koneserów. Jeszcze nigdy Bach nie brzmiał tak naturalnie i swobodnie, jak w rękach Perahii. Urodzony w Nowym Jorku, wielokrotny zdobywca nagród Grammy i Echo Klassik od dziesięcioleci czuje bliski związek z tym kompozytorem. Usłyszane w wieku 15 lat wykonanie Pasji według św. Mateusza zrobiło na nim tak duże wrażenie, że zrodziło niezwykłą pasję u mistrza muzyki barokowej. Dzięki intensywnym studiom Perahii nad dziełami Bacha, od pierwszej minuty można cieszyć się ogromną rozpiętością emocjonalną francuskich suit: od słodko-gorzkiej melancholii po radosną radość, arcydzieło Bacha obejmuje nieporównywalnie bogate spektrum emocji. Dzięki genialnej interpretacji Perahii nagranie to z pewnością dołączy do grona najbardziej legendarnych współczesnych nagrań fortepianowych.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Obydwie płyty są już dostępne w przedsprzedaży na w sklepie internetowym wydawcy, w cenie 33,99 euro.

store.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne