Weiss Engineering DAC204 i DAC205

Szwajcarski prezentuje dwa budżetowe modele przetworników D/A: DAC204 i DAC205.

DAC204 jest przetwornikiem cyfrowo-analogowym i cyfrowo-cyfrowym. Wiele opcji wejść i wyjść sprawia, że sprawdzi się on zarówno w profesjonalnym studiu mikserskim lub masteringowym, jak i w audiofilskim systemie odsłuchowym.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Przetwornik wykorzystuje cztery przetworniki D/A sigma-delta na kanał, działające równolegle w celu zwiększenia stosunku sygnału do szumu. Do urządzenia można przesłać sygnał z dowolnego komputera, tabletu lub telefonu komórkowego wyposażonego w złącze USB. Może również obsługiwać sygnały audio S/PDIF i AES/EBU poprzez złącza XLR, RCA i Toslink.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Sygnał analogowy dostępny jest jednocześnie na zbalansowanych gniazdach XLR i niezbalansowanych RCA. Może również wykonywać konwersję cyfrowo-cyfrową i wyprowadzać dźwięk cyfrowy w formatach AES/EBU lub S/PDIF za pośrednictwem odpowiednich złączy i wyjść nim przez gniazdo BNC. Jeśli dźwięk wejściowy jest w formacie DSD, DAC204 może przekonwertować go na PCM.

DAC204 jest większym bratem DAC205 (zdj. poniżej). Oba urządzenia oferują taką samą jakość konwersji, ale DAC204 ma wejście USB i może konwertować dźwięk DSD na PCM.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Przypomnijmy, że w „High Fidelity” testowaliśmy flagowy DAC tej firmy, model DAC502 → TUTAJ. Urządzenie zostało przez nas wyróżnione nagrodą ˻ GOLD FINGERPRINT ˺.

Cena
  • DAC204 – 13 260 zł
  • DAC205 – 10 310 zł

WEISS.ch

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne