Vinnie Rossi ⸜ seria Brama 2. generacji

Vinnie Rossi, amerykańska firma specjalizująca się w urządzeniach z górnej półki, zaprezentowała 2. generację serii Brama.

Jak czytamy, „dzięki dziedzictwu innowacji i kunsztu obejmującemu dwie dekady, Vinnie Rossi nadal wyznacza nowe standardy doskonałości w audio, oferując wymagającym audiofilom niezrównane wrażenia słuchowe”.

Seria elektroniki Brama 2nd gen. składa się z trzech komponentów:

  •     wzmacniacza zintegrowanego Brama (INT),
  •     przedwzmacniacza (PRE),
  •     wzmacniacza mocy w postaci monobloków (MPA).

Ponadczasowe – jak czytamy – wzornictwo serii Brama 2. generacji charakteryzuje się „czystymi liniami i stonowaną elegancją”, dzięki czemu „doskonale komponuje się z każdym wystrojem wnętrza”. Urządzenia objęte są 10-letnią gwarancją.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Wzmacniacz zintegrowany Vinnie Rossi INT

Jak czytamy w materiałach prasowych, wszystkie urządzenia zostały, w stosunku do poprzedniej generacji, poprawione. Producent zwraca uwagę na następujące zmiany:

  • Obudowa wykonana z litego bloku aluminium lotniczego 6063 ma „zapewnić niskie rezonanse, lepsze rozpraszanie ciepła, poprawione ekranowanie przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i estetyczny wygląd.
  • Nowe zasilacze zapewniające „niższy poziom szumów, lepszą odpowiedź przejściową, wyższą moc wyjściową” (modele INT i MPA), a także „poprawione filtrowanie EMI i aktywną korekcję współczynnika mocy”.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Przedwzmacniacz Vinnie Rossi PRE

I dalej:

  •     Przeprojektowany stopień liniowy pracujący w klasie A, oparty na dopasowanej parze triod Western Electric WE300B (modele PRE i INT).
  •     Zwiększona moc stopni wyjściowych na tranzystorach MOSFET pracujących w klasie AB przy jednoczesnej minimalizacji liczby elementów w torze (modele INT i MPA).
  •     Zoptymalizowane ścieżki sygnałowa i zasilania.

Modele Brama PRE i INT wyposażone zostały w pilot zdalnego sterowania (RMT) z wyświetlaczem LCD, łącznością Bluetooth i nowym interfejsem użytkownika.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Tył przedwzmacniacza Vinnie Rossi PRE

Nowa seria zostanie zaprezentowana na wystawie AXPONA, największej wystawie high-end audio w Ameryce Północnej, w dniach 12-14 kwietnia 2024 roku. System Vinnie Rossi będzie grał z kolumnami YG Acoustics Hailey 3 w pokoju 1427.

Kolekcja Brama drugiej generacji wyznacza najwyższe standardy doskonałości w audio, wynosząc doznania słuchowe na nowy poziom – mówi Vinnie Rossi. Cieszymy się, że możemy zaoferować ten kaliber bezkompromisowej jakości dźwięku i wykonania, które z łatwością konkurują z najlepszymi konstrukcjami na rynku.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Aluminiowe body urządzeń Vinnie Rossi
Dostępność i cena

Elektronika z serii Brama 2nd gen. będzie dostępna w sprzedaży od maja 2024 w cenach: wzmacniacz zintegrowany – 47 995 USD, przedwzmacniacz – 38 995 USD, wzmacniacz mocy – 59 995 USD/para. ●

www.VINNIEROSSI.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne