Cambridge Audio CXA81 Mk II ⸜ wzmacniacz zintegrowany

Mająca siedzibą w samym sercu Londynu firma Cambridge Audio wprowadza do sprzedaży wzmacniacz zintegrowany CXA81 w nowej wersji.

Cambridge mówi o nim „serce serii CXA”, i dodaje, że od czasu wyprodukowania pierwszego wzmacniacza zintegrowanego w 1968 roku, zawsze szukała nowych sposobów na poprawę dźwięku swoich produktów, zdając sobie sprawę, że „doskonały dźwięk nigdy nie wychodzi z mody”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Najważniejsze cechy (wg producenta)
  • Nowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9018K2M SABRE32
  • Lepszy dźwięk dzięki nowym komponentom klasy premium w układach wzmacniających
  • Moc 80 W na kanał umożliwiająca wysterowanie nawet najbardziej wymagających głośników
  • Wzmacniacz pracujący w klasie AB
  • Wejścia cyfrowe TOSLINK, koncentryczne i USB Audio
  • Zbalansowane wejścia XLR do połączenia z nowym odtwarzaczem plików CXN100
  • Wejście Bluetooth aptX HD do bezprzewodowego podłączania urządzeń takich jak gramofon Alva TT V2
  • Zaprojektowany, skonstruowany i zoptymalizowany w londyńskim warsztacie Cambridge Audio, lokalu muzycznym i siedzibie Melomanii
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak czytamy w materiałach prasowych, inspiracją dla CXA81 Mk II były możliwości zaoferowane przez przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9018K2M SABRE32, który – czytamy dalej – „zapewnia brzmienie na poziomie referencyjnym i wyjątkową rozdzielczość dźwięku, niezależnie od wybranego źródła cyfrowego”. I dalej:

Jeszcze bardziej poprawiając, i tak już znakomity, model CXA81 mistrzowie z Cambridge ponownie jakość dźwięku aplikując w jego układach dziesięć nowych komponentów klasy premium. Rezultatem tych działań jest jeszcze większa klarowność, muzykalność i płynność.

CXA81 Mk II korzysta z końcówki mocy pracującej w klasycznej klasie AB, a do zasilania użyto „duży transformator toroidalny”, który ma zapewnić „wyjątkową szczegółowość dźwięku” i „wysoką moc” wystarczającą do wysterowania nawet najbardziej wymagających głośników:

80 W na kanał daje mu pełną władzę nad muzyką, pozwalając ujawnić mu wszystkie emocje i niuanse zawarte w plikach i na płytach.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wejścia RCA i XLR przeznaczone dla źródeł analogowych są uzupełnione wejściami cyfrowymi TOSLINK, RCA i USB Audio. Do dyspozycji mamy również łącze Bluetooth aptX HD, zapewniające wysokiej jakości bezprzewodowy przesył sygnału, dzięki czemu do wzmacniacza można podłączyć, na przykład, gramofon Cambridge Audio Alva.

Zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny CXA81 Mk II dołącza do niedawno wprowadzonego na rynek odtwarzacza plików CXN100, będącego następcą modelu CXN V2. Serię CX uzupełnia transport płyt CD CXC.  Możemy więc stworzyć zestaw audio, który wyniesie słuchanie muzyki na nowe wyżyny.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Dostępność i cena

Wzmacniacz zintegrowany Cambridge Audio CXA81 Mk II będzie dostępny od maja tego roku w cenie 5690 zł.

www.CAMBRIDGEAUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne