Credo Audio Switzerland prezentuje dwa nowe wykończenia kolumn

Firma Credo Audio Switzerland, specjalizująca się w produkcji kolumn, wprowadziła na rynek dwa nowe wykończenia.

Debiut kolumn w nowych kolorach będzie miał miejsce na targach AXPONA w Chicago, 12 kwietnia, w sali Nirvana B. Jak czytamy w materiałach prasowych, kolory Swiss Pear i Oak rough-cut „stanowią kamień milowy w dążeniu Credo Audio Switzerland do oferowania klientom opcji Premium”. I dalej:

Podczas gdy firma od dawna kojarzona jest z wysokiej jakości wykończeniami na zamówienie poprzez swoją ofertę „custom-shop”, której towarzyszy wysoka cena, dwa nowe wykończenia są wyjątkowo konkurencyjne cenowo: dopłata do standardowego wykończenia Piano wynosi zaledwie około 900 USD. Wykończenia Swiss-Pear o wysokim połysku i Oak natural rough-cut są dostępne dla  modeli EV 350, EV 900 i EV 1202 z serii Reference jako wykończenia standardowe.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Credo Audio Switzerland EV 900 Reference

„Poważnie, nowe wykończenie? O co tu chodzi?” – Pyta projektant kolumn Credo Audio Switzerland Michael Kraske. I odpowiada:

Chodzi o cenę…! Mógłbym oczywiście zagłębić się w opowieść o wyzwaniach związanych z tworzeniem wspaniałego wykończenia głośników, które spełnia nasze standardy stałej jakości i produkcji w małych ilościach. Ale bądźmy szczerzy, wszyscy chcemy po prostu kolumn, które są piękne i które pasują do naszych domów. Poza tym spójrzmy prawdzie w oczy: piękno jest subiektywne.
Wszyscy widzieliśmy kolumny z nijakimi okleinami drewnianymi i wątpliwymi bejcami opisywanymi, na przykład, jako „palisander”. Sięganie po oszczędne rozwiązania, takich jak drewniane panele boczne, które zakłócają harmonię powierzchni i materiałów, jest czymś, czemu zdecydowanie się sprzeciwiamy. Podczas gdy niektórzy mogą uznać je za atrakcyjne wizualnie, ja uważam takie podejście za niedopuszczalne.

Producent deklaruje, że obudowy jego kolumn są oklejone najlepszymi fornirami z prawdziwego drewna, dzięki czemu „każdy głośnik jest arcydziełem wzornictwa i rzemiosła”. Credo podkreśla również, że każdy szczegół wykończenia jest starannie dopracowany, co ma pokazać naturalne piękno drewna, z „bezbłędnym dopasowaniem par”. Rezultatem są kolumny, które nie tylko „zapewniają wyjątkowy dźwięk”, ale także „podnoszą estetykę każdej przestrzeni życiowej, stając się ponadczasowym elementem dekoracyjnym”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
Credo Audio Switzerland EV 1200 Reference

Odwiedzający targi AXPONA będą mieli okazję, aby zobaczyc te nowe wykończenia w postaci flagowego głośnika Credo Audio Switzerland LTM, nowego wzmacniacza stereo MTRS firmy Emm Labs i nowego flagowego przedwzmacniacza gramofonowego Grail SX firmy Van den Hul.

Dostępność

Kolumny w nowych wykończeniach są dostępne już teraz i znajdują się obecnie w magazynie w Szwajcarii.  ●

CREDO-audio.ch

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne