Vertere XtraX i Dark Sabre. Wkładki gramofonowe

Touraj Moghaddam, założyciel i główny projektant Vertere, zademonstrował dwie nowe wkładki gramofonowe.

W ofercie Vertere pojawiła się wkładka MC XtraX oraz wkładka z MM Dark Sabre, które – jak czytamy w materiałach prasowych – są znaczącym krokiem do przodu w stosunku do ich poprzedników, które teraz znajdą się w ofercie poniżej nowych modeli. Obydwa modele będą dostępne od końca października.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Premiera miała bogatą oprawę i w czasie spotkania z prasą Touraj opowiedział o tym, w jaki sposób wybory projektowe determinują wybór materiałów, a użycie materiału z rodzaju unobtanium może być idealnym komunikatem prasowym i piękną kartą w historii sprzedawcy, ale – jak czytamy – może to być jedyna korzyść z jego zastosowania. I dalej:

Istnieje wiele możliwości podejścia do projektowania produktu: niektóre po prostu opierają się na wcześniejszym projekcie uzyskanym metodami empirycznymi – czyli metodą prób i błędów; niektórzy wracają do podstaw, a niektórzy po prostu przyglądają się temu, co jest dostępne na rynku lub u producentów OEM i wprowadzają niewielkie do nich zmiany, tylko po to, aby ich produkt różnił się czymś od innych.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Model XtraX jest następcą wkładki MC Mystic i – jak mówi producent – jest od niej pod każdym względem lepsza. Niższa masa igły, sztywniejszy wspornik przymocowany do cewki krzyżowej o bardzo małej masie w magnesie – połączenie znane pod firmową nazwą „Direct Drive” – zapewnia, jak mówi wysoce Touraj, „muzykalne brzmienie o wysokiej rozdzielczości – mocne i wciągające”. Wspornik wkładki ma teleskopowa budowę, która – jak mówią materiały prasowe – zmniejsza wibracje o wysokim Q, a także igłę z pojedynczego kryształu o szlifie Nude Micro Elliptical.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

www.VERTEREACOUSTICS.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne