J.Sikora Standard Max Supreme ⸜ gramofon na 15-lecie firmy

Firma J.Sikora obchodzi w tym roku swoje 15-lecie.

Z tej okazji przygotowała specjalną linię produktów na rok jubileuszowy. Pierwszym z nich jest gramofon Standard Max Supreme w rocznicowej wersji, który swoją oficjalną premierę będzie miał już w przyszłym tygodniu na targach AXPONA Audio Expo North America. Test gramofonu w HIGH FIDELITY będzie miał miejsce we wrześniu tego roku, w „polskim” wydaniu magazynu.

» J.Sikora w HIGH FIDELITY:

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W 2009 roku założyciel firmy Janusz Sikora ukończył projekt swojego pierwszego gramofonu. Był to protoplasta obecnego modelu Standard Max. Z tej okazji nasz zespół projektowy podjął decyzję o zbudowaniu i odtworzeniu gramofonu Standard Max według oryginalnych założeń projektowych i materiałowych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Jak czytamy w materiałach prasowych, jubileuszowy Standard Max „jest wyjątkowym gramofonem”. Zawiera unikalne, znane z modelu Reference, połączenia metali i stopów. W zawieszeniu gramofonu zamieniono elementy aluminiowe na mosiężne. Separatory w podstawie talerza zostały wykonane ze stali, miedzi i pełnych płyt mosiężnych. Obudowy silników, tak jak w gramofonie Reference, zostały wykonane ze stali o grubości 1 cm, ze specjalnym, poprawionym wytłumieniem ich wnętrza, a podstawy, to 2-centymetrowy plaster mosiądzu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Zmiany materiałów zostały wprowadzone także w podstawach ramion. Ich nowa wersja to konstrukcja z mosiądzu, stali i aluminium. Zastosowanie mosiądzu w kluczowych miejscach gramofonu pozwoliło, jak czytamy, „zbliżyć się w większości aspektów dźwiękowych do wzorca wyznaczonego przez gramofon Reference”. Dodatkowo, jubileuszowy Standard Max będzie dostępny tylko z zasilaczem znanym z linii Reference, a pierwszych 15 zestawów będzie numerowanych.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

JSIKORA.eu

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne