„The Sound of Music”. Ścieżka dźwiękowa w wersji Super Deluxe Edition na Blu-ray Audio, LP i CD

Wydawnictwo Craft Recordsings zapowiedziało ukazanie się nowej wersji płyty ze ścieżką dźwiękową do filmu muzycznego „Dźwięki muzyki”

Przypomnijmy, że jest to amerykański film muzyczny w reżyserii Roberta Wise’a. Obraz został nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu roku oraz Złotym Globem w kategorii Najlepszy film komediowy lub musical.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

W materiałach prasowych czytamy:

Wydanie The Sound of Music Super Deluxe Edition, zawierające po raz pierwszy całą muzykę z filmu, zabierze fanów za kulisy jednej z najlepiej sprzedających się ścieżek dźwiękowych wszech czasów. Zestaw ten zawiera ponad 40 niepublikowanych wcześniej utworów, wersje instrumentalne każdego utworu i 11 nigdy wcześniej nie opublikowanych alternatywnych wersji, w tym rzadkie występy obsady filmu.

Towarzysząca wydaniu płyta Blu-ray Audio zawiera pełną ścieżkę dźwiękową w wysokiej rozdzielczości, a także nowy miks oryginalnej ścieżki dźwiękowej składającej się z 16 ścieżek w formacie Dolby Atmos. Zestaw uzupełnia 64-stronicowa książka w twardej oprawie z rzadkimi zdjęciami i nowymi notatkami pióra Mike’a Matessino, który również zremiksował i zremasterował album z oryginalnych wielościeżkowych taśm.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Album jest także dostępny w potrójnie składanych formatach Deluxe: 2 CD i 3 LP, zawierających pełną ścieżkę dźwiękową filmu. Oprócz klasycznego wydania winylowego, specjalne kolorowe tłoczenie „Picnic Meadow Green” (limitowane do 500 egzemplarzy na całym świecie) będzie dostępne wyłącznie za pośrednictwem CraftRecordings.com.

Ten klasyczny album z 1965 roku, składający się z 16 utworów, zostanie również wydany (z nowo zremiksowanym i zremasterowanym dźwiękiem) w plikach HD i w Dolby Atmos, a także w kilku wersjach międzynarodowych (hiszpańskiej, niemieckiej, francuskiej i włoskiej) dostępnych w streamingu. Dostępna jest również nigdy wcześniej niepublikowana alternatywna wersja kultowego utworu otwierającego film Prelude/The Sound of Music z udziałem Julie Andrews i obsady, wraz z nowo zremasterowaną oryginalną ścieżką dźwiękową utworu.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Ceny

The Sound of Music Super Deluxe Edition dostępny jest w cenie 109 USD za czteropłytową wersję CD z Blu-ray, 25 USD za wersję dwupłytową CD i 76 USD za winyle – czarny i zielony.  

CRAFTRECORDINGS.com

tekst red./mat. prasowe
foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne