The Shadows, „In Concert Vol. 3 • 1964”. Premiera

Wydawnictwo Dusty Tapes kontynuuje swoją serię z archiwaliami zespołu The Shadows.

 Część trzecia serii, zawiera nagrania z trzech, naprawdę koncertów zespołu które miały miejsce w 1964 roku. To 23 utwory i ponad 69 minut muzyki. Seria „In Concert” zawiera wszystkie zapisy koncertowe formacji z lat 60. jakie udało się odnaleźć. Na szczęściu płytach znalazło się ponad 140 utworów, trwających w sumie prawie siedem i pół godziny. Zarejestrowano je podczas 18 koncertów grupy w latach 1961-1969.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawca pisze:

Całość materiału została bardzo pieczołowicie odrestaurowana dźwiękowo. Poprawiono prędkość wszystkich ścieżek oraz opisano dokładnie daty powstania i metody rejestracji nagrań. Jak to w przypadku zapisów archiwalnych jakość materiału jest różna. Od perfekcyjnych rejestracji, pochodzących ze stołów mikserskich, do bardzo przeciętnych nagrań utrwalanych amatorsko z publiczności. Na szczęście zdecydowanie przeważają zapisy bardzo przyzwoite jakościowo, szczególnie biorąc pod uwagę czas ich powstania. Poza tym materiał ten należy traktować przede wszystkim historycznie, jako kronikę działalności koncertowej najlepszego zespołu gitarowego w historii.

Jak się dowiadujemy, zebranie tego materiału było możliwe dzięki „współpracy z fanami oraz największymi ekspertami od twórczości zespołu”. Ponieważ nie można zagwarantować, że w archiwach firmowych i prywatnych nie istnieją jeszcze jakieś nieodkryte taśmy z występami grupy, jeżeli uda się na nie trafić, zostaną one zamieszczone w kolejnych częściach serii.

Wszystkie płyty opakowano w laminowane, rozkładane kolorowe okładki typu mini LP, ze skanami memorabilii związanymi z prezentowanym materiałem. Krążki, których poligrafia nawiązuje do etykiet angielskich longplayów z lat 60., włożono do specjalnych, drukowanych kopert.

Dystrybucją w Polsce płyt wydawnictwa Dusty Tapes zajmuje się Kameleon Records.

www.KAMELEONRECORDS.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

Poprzednie

Następne