THE ORIGINAL SOURCE. Nowa, audiofilska seria Deutsche Grammophon

Niemiecki wydawca muzyki klasycznej, Deutsche Grammophon, przygotował nową, skierowaną do audiofilów serię „The Original Source”.

Z okazji swoich 125. urodzin Deutsche Grammophon powołał do życia nową serię, w ramach której zamierza wydawać legendarne nagrania z lat 70. w, jak czytamy, „zupełnie nowej jakości dźwięku”. W tym celu renomowane Emil Berliner Studios zremasterowało i poddało edycji oryginalne czterościeżkowe taśmy analogowe w 100% torze analogowym (AAA) przy użyciu technologii opracowanych specjalnie do produkcji tej serii.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Wydawca pisze:

Różnice dźwiękowe w stosunku do oryginalnych wersji są duże: większa przejrzystość, więcej subtelności i poprawa pasma przenoszenia, a jednocześnie mniej szumów tła, zniekształceń i kompresji, co pozwala na audiofilskie wrażenia słuchowe jak nigdy dotąd.

Płyty z tej serii zostały wytłoczone na 180-gramowych płytach winylowych oraz otrzymały luksusowe okładki typu gatefold z oryginalnymi grafikami i tekstami; nakład jest limitowany i numerowany. Krążkom towarzyszą im dodatkowe zdjęcia i faksymile dzienników nagrań i pudełek z taśmami, a także artykuł wyjaśniający dokładne zaplecze techniczne.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Do tej pory wydano cztery tytuły z serii:

  • Carlos Kleiber & Die Wiener Philharmoniker, Beethoven: Sinfonie Nr. 7,
  • Claudio Abbado & London Symphony Orchestra, Stravinsky: Sacre Du Printemps,
  • Emil Gilels, Amadeus Quartet & Rainer Zepperitz, Schubert: Klavierquintett A-Dur “Forellenquintett” D. 667,
  • Herbert von Karajan & Die Berliner Philharmoniker, Mahler: Sinfonie Nr. 5.

www.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

galeria

«●»

Poprzednie

Następne