Wydawnictwo TACET Musikproduktion zmienia adres i otwiera się na nowe możliwości

Jak poinformował Andreas Spreer, szef i główny inżynier dźwięku niemieckiego wydawnictwa Tacet, przenosi się ono ze Stutgartu do Kolonii, zmienia szatę graficzną okładek swoich płyt, a także inicjuje nowe dla siebie kierunki muzyczne.

Przypomnijmy, że to jedna z tych szczególnych wytwórni, która dbając o wysoki poziom wykonawczy przykłada dużą uwagę do jakości dźwięku. Zaproponowała więc płyty LP odtwarzane od środka krążka, przestrzenne nagrania TACET Real surround Sound, pierwszy sampler CD, korzysta z różnych typów klasycznych mikrofonów i tak dalej. Wiele z tych innowacji pochodzi ze świata studia nagraniowego. Nic dziwnego, skoro właściciel jest inżynierem dźwięku (niem. tonmeisterer).

» Więcej w wywiadzie, jaki Andreas Spreer udzielił naszemu magazynowi → TUTAJ.
Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Andreas Spreer z mikrofonem Neumann M47 • fot. Roberto Bulgrin

Wśród zmian ważną rolę ma odegrać nowa szata graficzna, z okładkami autorstwa Julii Zancker. Wydawca mówi, że układ elementów ma być na niej bardziej otwarty, bardziej różnorodny i bardziej ekscytujący. Przy czym, jak by sobie tego życzył, okładki Taceta mają być rozpoznawalne. Już za kilka dni możemy spodziewać się pierwszego nowego wydawnictwa z nową okładką.

Istotne mają być również zmiany programowe. Wydawca deklaruje bardziej różnorodny wybór muzyki, więcej nowej muzyki z szerszej gamy gatunków. Jak czytamy: „To także zaproszenie dla oryginalnych umysłów do zgłaszania nieszablonowych propozycji!”

Dotychczas wydawnictwo skupiało się na nośnikach fizycznych. Teraz dochodzą do tego materiały dostępne w sklepie wydawcy w formie plików. Znajdziemy w nim nagrania wielokanałowe w formacie TACET Real surround Sound, ale i krótkie formy, czasem – jak czytamy – „coś krótszego, na przykład jedno dzieło”.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering
⸜ Płyta LP nagrana przy pomocy mikrofonów Neumann U47 z sygnałem zapisanym od ŚRODKA krążka ⸜ Tacet L977, 2013

Wiele z rozwiązań, które zostały wypróbowane i przetestowane w ciągu 35 lat istnienia wydawnictwa, pozostaje bez mian:

Evgeni Koroliov w dalszym ciągu zachwyca intymną, sugestywną grą na fortepianie (4 płyty CD są już nagrane, ale jeszcze nie ukończone), Christoph Ullrich kończy swój wyjątkowy maraton Scarlattiego obejmujący 17 lat i 555 sonat, a mikrofony lampowe nadal szumią…

Co ciekawe, nowy adres firmy znajduje się na Ulicy Warsztatowej (Werkstattstraße). Pan Spreer cieszy się z jej nazwy:

Warsztat, tym właśnie jest TACET od 35 lat, z czego 30 przy Daimlerstraße w Bad Cannstatt. Wie o tym każdy, kto choć raz tam był.

Przy okazji: 2 kwietnia przypada 35. rocznica założenia firmy!

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

www.TACET.de

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne