Roger Eno „The Skies, They Shift Like Chords”. Nowy album już w listopadzie

Roger Eno wyda swoją drugą płytę dla wydawnictwa Deutsche Grammophon.

Eno o nowym nagraniu mówi, że jego ogólny nastrój mówi o przemijaniu, a chwile bezruchu są według niego niezbędne, ponieważ „pozwalają muzyce oddychać, a słuchaczom odkrywać własne reakcje emocjonalne i wyobraźniowe na nią”. Płyta zostanie wydana 17 listopada tego roku.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Album The Skies, They Shift Like Chords opiera się na pejzażach dźwiękowych budowanych za pomocą fortepianu i smyczków, po które Eno sięgnął na swoim pierwszym solowym albumie The Turning Year. Za pomocą takich instrumentów jak gitara elektryczna, klarnet, klarnet basowy, wibrafon, organy fletowe i syntezatory tworzy emocjonalny wątek, który – jak czytamy – „towarzyszy nam podczas słuchania”. Inspirację czerpie ze swojego związku z domem we Wschodniej Anglii:

Większość moich utworów to migawki rzeczy, których doświadczyłem w danym momencie. Niczego nie da się naprawić, bo wszystko podlega ciągłym zmianom i jest płynne.

Drugi solowy album Rogera Eno zostanie wydany na winylu i płycie CD. W sklepie internetowym wydawcy dostępna jest również wersja winylowa z kartą na której artysta samodzielnie się podpisał.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

store.DEUTSCHEGRAMMOPHON.com

www.UNIVERSALMUSIC.pl

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne