Pro-Ject Pick it MC3 & MC9. Wkładki gramofonowe MC

Austriacki Pro-Ject wprowadza do sprzedaży trzy wkładki gramofonowe.

Firma poszerza w ten sposób serię Pick it. Jak pisze producent jego celem było „stworzenie wkładek, które technicznie będą pasować do naszych ramion i zaprezentują naszą wizję dźwięku”. Obydwa modele to konstrukcje typu MC.

Producent deklaruje, że obydwa modele Pick it MC mają inny charakter brzmienia, ale obydwa „dążą do tego samego celu, jakim jest zachowanie precyzyjnej i muzycznej reprodukcji płyt winylowych”. 

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Producent pisze:

Pick it MC3 to uniwersalna wkładka, która zapewnia mocny i dynamiczny dźwięk zoptymalizowany pod kątem muzyki popowej i rockowej, ale także dla wielkiej klasyki orkiestrowej.

MC3 wykorzystuje charakterystyczny dla firmy Pro-Ject szlif igły „Hyper-spherical”. Wspornik poddano obróbce kriogenicznej, co „wyrównuje strukturę kryształu” i umożliwia „płynniejszą transmisję sygnału”. Cewka krzyżowa wykonana jest z czystego żelaza ARMCO z liniowym uzwojeniem z miedzi długokryształowej 6N. Wkładka oferuje napięcie wyjściowe 0,4 mV i działa najlepiej przy nacisku 2 g/mN.

Korpus Pick it MC3 wykonany jest z aluminium anodowanego w stalowo-niebieskim wykończeniu. Standard montażu 1/2 cala umożliwia łatwy montaż od góry za pomocą gwintowanych otworów montażowych. Dołączoną przezroczystą osłonę igły można łatwo wsunąć na wkład od dołu, aby w razie potrzeby chronić igłę. Jak mówi producent, do zaprojektowania tej wkładki udało się pozyskać „wysokiej jakości japońskie części”. Montaż i kontrola jakości odbywa się w Europie.

Studio Christoph Stickel Mastering | foto: CH Mastering

Pick it MC9 z kolei ma być znacznie bardziej dokładna:

Szczegółowa, dynamiczna i rytmiczna scena dźwiękowa to tylko kilka słów kluczowych opisujących tę wkładkę. Zoptymalizowaliśmy ją pod kątem dynamicznej muzyki, takiej jak jazz i muzyka klasyczna.

Pick it MC9 wykorzystuje stosowany przez Pro-Ject szlif igły o nazwie „Special-Elliptical”. Podobnie, jak w MC3, tak i tutaj wspornik poddano obróbce kriogenicznej. Cewka krzyżowa wykonana jest z czystego żelaza Telar 57 z uzwojeniem z miedzi długokrystalicznej 6N. Wkładka oferuje napięcie wyjściowe 0,35 mV i działa najlepiej przy sile nacisku 1,8 g/mN.

Także i jej korpus wykonany jest z anodowanego w czarnym wykończeniu aluminium. Standard montażu to 1/2 cala, a do kompletu otrzymujemy przezroczystą osłonę. Także i MC9 wykonywana jest z japońskich podzespołów montowanych w Europie.

Dostępność i cena

Wkładki gramofonowe Pick it MC3 & MC9 mają być dostępne w sprzedaży jeszcze w październiku. MC3 ma kosztować 599 euro, zaś MC9 1399 euro.

www.PROJECT-AUDIO.com

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Poprzednie

Następne